Paet soovib Lavrovilt uusi lepinguid

Indrek Kald 18. veebruar 2014, 16:04

Täna Venemaa välisministri Sergei Lavroviga piirileppe allkirjastanud Urmas Paeti sõnul vajab Eesti Venemaaga veelgi lepinguid.

"Peame oluliseks topeltmaksustamise vältimise lepingu jõustamist ning majanduskoostöölepingu sõlmimist," märkis Paet pressiteates.

Ta ütles täna Moskvas kohtumisel Venemaa kolleegiga, et pärast piirilepingute allkirjastamist on oluline suunata tähelepanu edasistele arengutele.

Eesti-Venemaa piiriülene koostöö toimib Paeti sõnul hästi. "Senised projektid on enamuses edukalt ellu viidud, loodame ka uue programmi osas aastateks 2014-20 jõuda kiiresti üksmeelele," lausus ta.

"Uus programm võiks eelkõige keskenduda piiriületuse parandamisele, et tagada inimeste ja kaupade tõrgeteta liikumine. Sel eesmärgil on oluline kiiresti edasi minna ka Narva silla renoveerimise projektiga," lisas ta.

Kaubavahetuses on Venemaa Eestile kolmas ekspordipartner. "Kõik kaubanduspoliitilised sammud peaksid olema suunatud piirangute kaotamisele, mitte suurendamisele," rõhutas Paet. "Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO liikmesusega kaasnevate kohustuste täitmine hõlbustab kaubavahetust, seetõttu on reeglite täitmine oluline," lisas ta.

Paeti sõnul on murekohaks ka rahvusvaheliste autovedude TIR garantiide küsimus, kuna vedajate suhtes kehtib ebavõrdne kohtlemine.

Positiivne on Venemaalt Eestit külastavate turistide arv, märkis Paet. Mullu külastas Eestit 14% rohkem Vene turiste kui 2012. aastal. "Turismi soodustamisel on reisirongiliikluse edendamise osas arenguruumi, eeskätt sõiduaja lühendamisel Tallinna ning Moskva ja Peterburi vahel," lausus ta.

Välisminister Paet kutsus Vene kolleegi Lavrovi sel aastal ka Eestisse visiidile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. February 2014, 16:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing