Liikvel uus petuskeem

20. veebruar 2014, 08:37

Viimasel ajal on mitmed ettevõtjad saanud e-kirju teatega, et keegi üritab Aasia riikides registreerida nende ettevõtte kaubamärgiga sarnast kaubamärki või domeeninime.

Kaubandus-tööstuskoda selgitab, et tavapäraselt saabuvad sellised e-kirjad Hiinast. E-kirjas antakse teada, et keegi kolmas ettevõtja soovib registreerida Aasias nende kaubamärki ning selle vältimiseks palutakse kirjale vastata. Ähvardatakse, et kui kirjale ei vastata siis rahuldatakse kolmanda ettevõtja taotlus registreerimiseks.

Tegemist on petuskeemiga ning kirjale vastates üritatakse ettevõttele müüa registreerimist, hoiatab kaubandus-tööstuskoda. Tihti võib järgneda ka e-kiri registreerimist soovivalt ettevõtjalt, milles palutakse olukord lahendada.

"Juhul, kui ettevõtja tasub neile teatud summa, lubavad nad registreeringu teha teie ettevõtte nimele, kuid reaalselt seda ei tehta ning rahast jäädakse lihtsalt ilma," selgitas koja jurist Marko Jaeger. "Samuti on teada, et tegelikult pole olemas ka mingit kolmandat ettevõtjat, kes reaalselt tahaks kaubamärki või domeeni registreerida. Seetõttu tuleks kiri jätta kindlasti tähelepanuta ning mitte midagi vastata," soovitas Jaeger.

Juhul, kui teie ettevõttel on siiski soov Aasia turule siseneda või olete juba sisenenud, võib igaks juhuks ühendust võtta usaldusväärse registreeringuid pakkuva ettevõtjaga, kes asuks Euroopa Liidus, lisas Jaeger.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. February 2014, 17:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing