Alyona Stadnik • 21. veebruar 2014 kell 8:42

N-Terminal Grupp müüb ettevõtteid

Kütusefirma N-Terminal Grupp tülis omanikud Anatoli Kanajev ja Endel Siff müüvad enampakkumisel tütarettevõtteid NT Logistika ja N-Terminaal Hulgi.

N-Terminal Grupi omanikud on Anatoli Kanajev, Küprosel registreeritud Vatchem Cyprus Limited, transiidiärimeest Endel Siffi esindav advokaat Kaido Ehasoo ja Mirale Grupp OÜ, kelle suuromanik on Aleksander Denisoff.

Ostja ei pea soovima mõlema müüdava äriühingu aktsiaid ühiselt, st võib osta ka üksnes ASi NT Logistika või ASi N-Terminaal Hulgi eraldi. Samas peab huviline ostma tervikvara ehk 100% aktsiatest. Ettepanek tuleb esitada avalikul kirjalikul enampakkumisel hiljemalt 14. märtsiks.

N-Terminali aktsionär Anatoli Kanajev ei tahtnud sel teemal kommentaare jagada. Kanajevi sõnul ei tegele ta selle ettevõttega alates 2009. aastast, ei juhi seda ning on andnud juhtimise üle advokaadile. Kanajevit esindab advokaadibüroo Borenius partner Jaanus Mody.

Äripäev kirjutas 2009. aastal, et kunagised äripartnerid Endel Siff ja Anatoli Kanajev on sedavõrd suures tülis, et Siff otsustas kaasaktsionäride seljataga oma osaluse N-Terminalis venelastele müüa.

Siff rääkis 2012. aastal, et tehingu nurjas väikeaktsionäride jonn, kes ei soovinud koostööd teha ka uute inimestega. Seetõttu ostis Siff 2011. aasta juulis osaluse tagasi. Kes need Vene investorid aga täpselt olid, lõpuks ei selgunudki.

Äripäev kirjutas 2012. jaanuaris, et Siff müüs oma veidi enam kui 54% suuruse osaluse. Ostjaks oli Kaido Ehasoo advokaadibüroo, kes omakorda esindas klienti.

Kuigi Siff on korduvalt öelnud, et ettevõttega ta enam seotud pole ja see teema on tema jaoks minevik, pole Siff Äripäeva andemeil firma juhtohje kunagi käest andnud.

2011. aastal kirjutas Äripäev, et kaks päeva pidi arestikambris veetma ja uurijatele selgitusi andma tuntud firmadematja Silver Eensaar, keda kahtlustati N-Terminal Grupi nõukogu liikmena ettevõttele tahtliku kahju tekitamises. Uurimise põhjuseks on N-Terminali asutajate Endel Sifi ja Anatoli Kanajevi tüli. Kanajev süüdistas Siffi kaasaktsionäridele kahju tekitamises ning Eensaar oli mees, kes tegutses väidetavalt Sifi huvides.

Hetkel kuum