Relvastatud isikud hõivasid Krimmi parlamendi

Sirje Rank 27. veebruar 2014, 09:59

 Tosinkond relvastatud isikut hõivas neljapäeva hommikul Krimmis parlamendi ja kohaliku omavalitsuse hooned.

Ukraina siseministri kohusetäitja Arsen Avakov teatas oma Facebooki konto vahendusel, et Ukraina sõjavägi ja politsei on viidud kõrgendatud valmisoleku seisundisse.

Krimmi ministrite nõukogu esimees Anatoli Mogilev ütles, et tundmatud mehed hõivasid valitsushooned hommikul kella nelja paiku.

"Me ei tea, kellega on tegemist, kuid alustame läbirääkimisi," ütles ta. "Kõik on kontrolli all. See on läbirääkimiste protsess."

Mogilevi sõnul pole keegi kannatada saanud, kuid valitsuse töö on peatatud olukorra lahenemiseni.

Agentuur Bloomberg vahendab, et hoonetele on heisatud Ukraina lipu asemel Venemaa trikoloor.

Päeva edenedes teatas Ukraina väljaanne KyivPost, et kokkupõrgetes on hukkunud kaks ja viga saanud vähemalt 30 inimest.

Vene uudistekanal RT vahendas, et Krimmi parlament on vastu võtnud otsuse korraldada Krimmi tuleviku üle rahvahääletus.

Krimmis on tekkinud Ukraina presidendi Viktor Janukovitši võimult tagandamise järel suurimad pinged Venemaaga tihedamaid suhteid toetava elanikkonna ja Kiievis võimu võtnud läänemeelsemate jõudude toetajate vahel.

"Ma olen mures arengute pärast Krimmis," säutsus NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen Twitteri vahedusel. "Kutsun Venemaad üles mitte astuma samme, mis võivad pingeid süvendada või tekitada arusaamatust.

Poola välisministri Radoslaw Sikorski sõnul on Krimmi valitsushoonete hõivamine drastiline samm, mis riskib vallandada piirkondliku konflikti, vahendas agentuur Reuters.

Eesti välisminister Urmas Paet säutsus Twitteris, et vestles Catherin Ashtoniga Ukraina arengutest ning ELi võimalustest aidata. "Krimmis pinged kiiresti kasvamas," nentis minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2014, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing