Tallinna Vesi vahetab tippjuhti

Romet Kreek 12. märts 2014, 09:49

Järgmisel kolmapäeval kinnitab Tallinna Vee nõukogu juhatuse esimehe Ian Plenderleithi lahkumisavalduse. Uue tegevjuhina nimetatakse ametisse Karl Heino Brookes.

Brookes võtab tegevjuhi ametikoha Plenderleithilt üle 1. juunil, teatas ettevõte börsile.

“Sellisteks muutusteks ei ole kunagi ideaalset ajastust. Samas on nii elus üldiselt kui karjääris loomulik võtta vastu uusi väljakutseid. Kuna tariifivaidlus on ikka lahenduseta ja me ei ole viimase 12 kuu jooksul näinud mingeid muudatusi, siis on see “vaikne hetk” minu tagasiastumiseks parim,“ selgitas Plenderleith. “Olen enam kui kindel, et Karl Brookes viib ettevõtet edasi värskete mõtetega, ühes meie ettevõttes töötava fantastilise meeskonnaga,“ lisas ta.

“See on olnud minu jaoks väga huvitav ning loomulikult, rohkelt väljakutseid pakkunud aeg, mille eest olen äärmiselt tänulik. Mul on olnud au selle töö käigus õppida ja isiksusena areneda, kuid kõige olulisem – mul on olnud võimalus töötada koos suurepärase meeskonnaga. Oleme saavutanud silmapaistvad tootmistulemused, tagades klientidele pakutava teenuse kõrge kvaliteedi ning näidates eeskuju ettevõtte juhtimisel ning eetilise äri edendamisel,” ütles Ian Plenderleith.

Karl Brookes’il on pea 30aastane kommunaalsektoris töötamise kogemus nii Suurbritannias kui rahvusvaheliselt. Brookes ütles, et ettevõtte uue tegevjuhina on tal kavas edasi liikuda jätkuva parendamise kursil, läbi kogu ettevõtte äritegevuse, rõhuasetusega järjepidevusele ja läbipaistvale suhtlusele ettevõtte erinevate sidusrühmadega. “Tallinna Vesi võib kindlasti selle teenuse kvaliteedi üle uhke olla, mida pakub pea kolmandikule Eesti elanikest. Ootan huviga osalemist ettevõtte edasises arengus ning koostööd ettevõtte töötajatega,” ütles ta.

“Plenderleith on ettevõttes töötanud pea 9 aastat. Finantsdirektorina, aastatel 2004 – 2007, mängis ta olulist rolli neis muudatustes, mis võimaldasid Tallinna Vee aktsiate noteerimise Tallinna börsil 2005. aasta juunis. Alates 2008. aasta oktoobrist kuni tänaseni on Ian juhtinud Tallinna Veett keerukas majanduskeskkonnas ning mis kõige olulisem, kaitstes ettevõtte ja selle aktsionäride huve muutunud regulatsiooni tingimustes,“ ütles nõukogu esimees Robert Gallienne. “Soovin Iani tänada selle aja ning energia eest, mida ta on ettevõtte juhtimisse panustanud,“ lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2014, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing