Valitsus arutab kiirlaenuturu korrastamist

13. märts 2014, 10:39

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esitleb täna valitsuskabinetile kiirlaenuturu analüüsi.

Analüüsi tulemuste põhjal ja arvestades teistes riikides kehtestatud õigusakte, töötas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium välja ettepanekud, mis suurendaksid võlgniku kaitset ebaeetiliste äripraktikate vastu; korrastaksid kiirlaenuturgu ning suurendaksid selle läbipaistvust; aitaksid parandada võlgade tõttu probleemidesse sattunud isikute olukorda.

Analüüs koostati koos rahandus-, justiits- ja sotsiaalministeeriumi ning finantsinspektsiooniga ning analüüs käsitleb kiirlaenuturul tegutsevaid ettevõtjaid ning nende majandusnäitajaid, kiirlaenuvõlgade tõttu probleemidesse sattunud isikuid, Eestis seni rakendatud regulatiivseid meetmeid laenuvõtjate õiguste kaitseks ja nende tõhusust ning teistes riikides kehtivat tarbijakrediidituru regulatsiooni, vahendas valitsuse pressibüroo.

11. juulil 2013. aastal otsustas valitsus mitte toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esitatud eelnõu võlaõigusseaduse ja tsiviilseadustiku üldosa seaduse muutmiseks, eesmärgiga tagada tarbijale mõistlikud tingimused tarbijakrediidi teenuste tarbimisel. Samas tegi valitsus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ülesandeks töötada nimetatud teema läbi ja esitada asjakohased ettepanekud arutamiseks valitsuskabineti nõupidamisele.

Kiirlaenu on võtnud erinevate hinnangute alusel 100 000–180 000 isikut. Kiirlaenuvõlglasi ehk isikuid, kes ei ole laene tähtaegselt tagasi maksnud, on maksehäireregistri andmetel 37 704.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2014, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing