Indrek Kald • 21. märts 2014 kell 8:41

Eestlaste läbimurre TeliaSoneras

Elioni juhist Arti Otsast saab viies eestlane pea 30 000 töötajaga TeliaSonera juhtide seas, kui ta mais asub tööle ettevõtte Euraasia piirkonna äriarenduse juhiks asukohaga Istanbulis.

Euraasia piirkonda kuuluvad TeliaSoneras seitse riiki - Aserbaidžaan, Gruusia, Kasahstan, Moldova, Nepaal, Tadžikistan ja Usbekistan.

Otsa sõnul on ta aidanud Euraasia strateegiat juba varasemalt kokku panna. "Tajun, et selles piirkonnas on sellist ärategemise tahet, mis on võrreldav sellega, mis meil siin Eestis on. Lahe, et saan seda nüüd veelgi suuremal skaalal kogeda," ütles Ots pressiteates.

Elionist on tal enda sõnul kahju lahkuda. "Olen siin pea 13 aastat olnud ja see kõik on väga omaks saanud. Hea meeskond on töö juures minu jaoks esimene ja kõige olulisem asi ning Elionis on mul sellega tõesti õnne olnud ja tundub, et ka uues kohas," lisas ta.

"Mul on hea meel, et uues tiimis on ka üks eestlane juba ees – EMTst tulnud tehnoloogiajuht Tõnu Grünberg, tänu kellele on mul sinna sisseelamine kindlasti palju kergem," sõnas Ots.

Seni Elioni juhtinud Arti Otsa uus vastutusala on 1. maist äristrateegia ja kommertsvaldkonna vedamine TeliaSonera grupi Euraasia piirkonnas. TeliaSonera teatel on grupi jaoks tegu kriitilise tähtsusega piirkonnaga, kuna sellest piirkonnast tuleb umbes kolmandik grupi kasumist.

TeliaSonera Euraasia asepresident ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg rääkis oma tööst Istanbulis Äripäevale mullu mais.

Aprillist asub Soome Sonerasse tööle ka senine Elioni tehnoloogiaüksuse juht Kalev Reiljan, kes andis veebruari alguses Äripäevale oma uuest tööst ka intervjuu.

Tänavu veebruari alguses tuli teade, et enne Arti Otsa Elioni juht olnud Valdur Laid, kes on Soomes kaks aastat juhtinud TeliaSonera gruppi kuuluvat Sonera lairiba äriüksust, hakkab aprillist juhtima kogu TeliaSonera Soome organisatsiooni.

2011. aastast töötab Stockholmis TeliaSonera asepresidendina varasem EMT juhatuse liige ja turundusjuht Piret Mürk, kes toonases intervjuus nimetas end esimeseks mitterootslasest asepresidendiks.

1. aprillist hakkab Elioni juhtima Valdo Kalm, kes jätkab ka EMT juhina.

Hetkel kuum