Kaisa Gabral • 10. aprill 2014 kell 9:37

Ligi: ma ei ole mingi limukas

Rahandusminister Jürgen Ligi märkis valitsuse pressikonverentsil, et ta ei ole muutnud oma suhtumist laenu andmisesse või võtmisesse.

"Ma ei ole mingi limukas. Laenamise teemal on Äripäeval olnud erinevaid ideekonkursse, et võtame laenu, ja siis tõestatakse, kuidas elu hakkab õitsema – selliste sõnavõttude vastu ma olen nõus olnud argumenteerima. Samas laenu võtmine on Eesti riigis olnud ka praktika – asjad, mis on juhtunud, neid ma ei saa muuta," märkis minister, kes esimese lausega kommenteeris Äripäevas ilmunud arvamusartiklit.

Ta lisas, et ei välista laenuvõtmist, sest ei saa välistada asju, mis on juba juhtunud. Ligi tõi näiteid erinevate teeremontide rahastamiseks kulunud struktuurifondide laenurahade kohta.

Ligi on varem Äripäevas kirjutanud: "Ükski Eesti majanduse valdavatest konjunktuursetest kasvupiduritest ei peaks panema mõtlema riigi laenamisele kui lahendusele. /---/ Isiklikult võtan jõukohast kulutamist kui moraali, hügieeni ja keskkonna küsimust. Ma ei näe endal õigust kirjutada hetkeunistusi, rõõmusõnumite iha ja isiklikku karjääri arveteks oma järeltulijaile."

Hetkel kuum