Ligi: koalitsioon leiab raha

Eliisa Matsalu 07. aprill 2014, 14:45

Rahandusministeeriumi langetatud majanduskasvuootus ei mõjuta uue valitsuse lubaduste täitmist, märkis rahandusminister Jürgen Ligi. "Ülesanne on keeruline, kuid saame hakkama," ütles ta.

Ministeerium langetas kevadise prognoosiga majanduskasvu ootusi 1,6 protsendipunkti võrra. Jürgen Ligi sõnul on uuel valitsusel ees keeruline ülesanne oma plaani elluviimisel, ent küll hakkama saadakse.

Ligi ütlust mööda tuleb riigieelarves kulude katmiseks ümbertõstmisi. "See on tasakaalus tükk eelarvest, mis koostamisele läheb. Midagi meeldivat siin pole, aga tuleb hakkama saada, sest selline on kokkulepe," märkis ta.

Arutelu koalitsioonileppe lubaduste katteallikate ümber on ministri kinnitusel läinud jaburaks. "Keegi ei kritiseeri meeldivat poolt. Näiteks ei ütle peale minu mitte keegi, et lastetoetust oleks võinud kuidagi teisiti korraldada," rääkis ta, lisades, et ta on vaidlemisest loobunud.

"Aga kui näritakse katete kallal, et need ei kõlba, kuskilt raha võtta ei tohi, ühtegi maksu koguda ei tohi – sellise kriitika all ei saa ju rahandusminister tööd teha," lisas Ligi.

Rahandusministeerium tegeleb tema kinnitusel oma asjaga ja nende töö realiseerub riigieelarve strateegias ning riigieelarves. "Need pole ainult jutud. Me ei jookse plakatitega ringi, nii nagu meid rünnatakse," märkis ta.

Ligi sõnul saadakse riigieelarvega hakkama küll, kuid ka valitsus peab olema vastutustundlik. Tema ütlust mööda on oluline, et ei tuldaks lagedale lisataotlustega, sest need on koalitsioonileppes ees kevadel. "Alati on loodetud, et kuskil on meil varud olemas, aga need on kõik käiku lastud. Ka majandusprognoosid on ikka alla poole, mitte üle," ütles ta.

Rahandusministeeriumi kevadine majandusprognoos ootab selleks aastaks kaheprotsendilist majanduskasvu, Ligi sõnul ei ole selles arvestatud Ukraina kriisi võimalike mõjudega.

"Prognoos ei pea tõenäoliseks, et Vene mõjude pärast langeb meie majandus ära. Kindlasti hindab Euroopa oma suhted Venemaaga ümber ja kaupleb rohkem  omavahel ja muude piirkondadega," ütles ta, lisades, et sellistes poliitilistes olukordades on põhjust olla pigem mõõdukalt optimistlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 09:13
Otsi:

Ava täpsem otsing