Kas suvi toob aktsiaturule korrektsioone?

Raido Neemre 22. aprill 2014, 19:33

Kuna turud on valmistumas vaikseks suveks, on analüütikud hakanud üha enam muretsema, et pikka aega kestnud turgude tõus on valmistumas korrektsiooniks.

„Me oleme olukorras, kui aktsiaturud tahavad üldiselt tõusta, kuid nad kasvasid eelmisel aastal nii palju, et neil on nüüd kerge puhkus,“ sõnas Port Shelter Investment Managementi tegevjuht Richard Harris.

„Kuni turud ei ole päris kindlad, siis võib juhtuda, et meil on tulemas turgude korrektsioon,“ lisas ta.

S&P 500 on võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud protsendi suuremaks; eelmisel aastal kasvas indeks umbes 30%.

Dow Jones on sellel aastal umbes 1% oma eelmise aasta kasvust maas, eelmisel aastal kasvas indeks 22%.

Harris eeldab, et turg võib ehmatada mitmete tegurite peale, näiteks Ukraina kriisi pingete eskaleerumine, intensiivinvesteerimine Hiinas või isegi Föderaalreservi otsused kärpida oma võlakirjaostu programmi liiga kiiresti.

Harrise sõnul võib korrektsioon olla kuni 8% ning toimuda 4-6 nädalase perioodi vältel, lisades juurde, et loomulikult on tegemist ostmise võimalusega. Tema hinnangul võib paranemine võtta kuni 10 nädalat.

Harris ei ole aga ainuke, kes nii arvab.

„Viimastel nädalatel oleme turul näinud juhtimise kitsenemist,“ sõnas Asia at Banque Internationale a Luxembourg investeerimisjuht Hans Goetti, lisades juurde, et turu seis on halvenemas.

Ta ei usu, et turg vajab korrektsiooniks päästikut, viidates hiljutisele korrektsioonile sotsiaalmeedia aktsiate hulgas.

Selle kuu alguses tegid Interneti ja sotsiaalmeedia sektori aktsiad terava languse, Nasdaqi indeks kukkus oma märtsikuu tipptasemega võrreldes 9,7%. Indeks on oma aprillikuisest tipptasemest 4% madalam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2014, 19:33
Otsi:

Ava täpsem otsing