Danske finantsjuht: meie ametis peab olema hea pingetaluvus

Kaisa Gabral 28. aprill 2014, 14:24

Kuna finantsjuht peab tihti lühikese ajaga suutma genereerida tõeseid ja arusaadavaid andmeid, siis peab heal juhil olema hea pingetaluvus, leiab Danske Banki finantsjuht Tiina Majajääs.

"Finantsjuhi teevad heaks kõrge professionaalsus ja head teadmised. Ta aitab numbrimaailma reaalseteks otsusteks vormida ja on ettevõtte juhile partner tuleviku planeerimisel. Finantsjuhi halduses on sajad andmebaasid ja tihti tuleb tõesed ja arusaadavad andmed genereerida lühikese ajaga. See tähendab, et pingetaluvus peab olema hea,“ iseloomustas Majajääs head finantsjuhti.

Tema hinnangul on finantsjuht meeskonnamängija, kel on tervikpilt organisatsiooni "finantstervisest", samuti ta suhtleb ja on kursis ettevõtte allüksuste käekäiguga. „Edukas finantsjuht on praktilise mõtlemise, otsiva loomuga, ja kõige tähtsam – tulemusele orienteeritud," lisas Majajääs.

Äripäev tutvustab Eesti edukaid finantsjuhte, kelle seast valitakse ja kuulutatakse 29. mail toimuval BIG4 finantskonverentsil välja aasta finantsjuht 2014.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2014, 15:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing