Eesti Energia: hea finantsjuht näeb numbrite taga inimest

Kaisa Gabral 28. aprill 2014, 14:28

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Venniku hinnangul peab hea finantsjuht alati meeles seda, et kusagil numbrite taga on alati inimene.

"Finantsjuhtimine ei ole ainult töö numbrite ja paberitega. Kuigi kindlasti on iga organisatsiooni elus ka hetki, kus on vältimatud rasked otsused ja kärped, tuleb ka numbripõhises maailmas alati meeles pidada, et kusagil arvude taga on ikka ja alati ka inimene," märkis Vennik.

Tema hinnangul on hea finantsjuht see, kel on head erialateadmised ja -oskused, aga ka oskus oma meeskond ettevõtte eesmärkide nimel tõhusalt tööle panna. "Kindlasti on iga juhi jaoks ülioluline analüütiline mõtlemine ja seoste loomise oskus. On hädavajalik osata ette näha oma otsuste võimalikke tagajärgi," märkis Vennik.

Finantsjuhi roll on igas ettevõttes äärmiselt oluline, märkis Vennik. "Enamasti peetakse finantsjuhti organisatsioonis tähtsuselt järgmiseks pärast juhatuse esimeest. Finantsjuhi roll on vastutada, et kõik, mida ettevõte teeb, oleks majanduslikult põhjendatud ja aitaks kasvatada ettevõtte väärtust," märkis Vennik.

Äripäev tutvustab Eesti edukaid finantsjuhte, kelle seast valitakse ja kuulutatakse 29. mail toimuval BIG4 finantskonverentsil välja aasta finantsjuht 2014.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing