Kaisa Gabral • 6. mai 2014 kell 15:42

Sulling: Ahti Kuningal on ajalooline mälu

Ettevõtlusminister Anne Sulling nimetas uue EASi nõukogu koosseisu, mille esimehel Ahti Kuningal on tema hinnangul ajalooline mälu.

Küsimustele vastab Anne Sulling:

Miks te valisite EASi nõukogusse just need liikmed?

Mõtlesin selle peale, milliseid kompetentse oleks nõukogul vaja, et aidata organisatsioonil edasi areneda. Soovisin, et tunnetus ja arusaamine, mida ühel eksportival ettevõttel vaja läheb, tuleks rohujuure tasandilt. EASi tulevikus on näha, et toetuste mahud vähenevad, ettevõtete ja riigi infovahetus peaks  olema tõhusam. Organisatsioonis tuleks selles osas rõhuasetusi muuta. Nõukogus soovisin näha ka suure organisatsiooni juhtimise kompetentsiga inimest. Samuti vajasin, et keegi  oleks ka makromajanduse kompetentsiga ja kedagi, kes valdaks struktuuritoetuste temaatikat. Selleks oli majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja väga hea.

Ahti Kuningas nüüdse esimehena jäi ainsana eelmisest nõukogust alles.

Tema on ka ainuke minule alluv asekantsler.

Kuidas te sellega rahul olete, et Kuningas on nüüd EASi  nõukogu uus esimees?

See oli nõukogu otsus. See on selles mõttes hea, et tal on ajalooline mälu ja ta teab struktuuritoetuste temaatikat. Ta on päeva pealt valmis selles rollis  toimetama hakkama, teised nõukogu liikmed vajavad EASi teemadesse võib-olla sisseelamise aega, aga Ahti on juba asjadega kursis.

Kas te peate teda Cinzia Siigist paremaks nõukogu esimeheks?

Nii ma võrrelda küll ei tahaks. Mina lähtusin nõukogu moodustamisel kompetentside kontseptsioonist ja Ahti esindab seal olulist osa.

Kas Cinzia Siigi tööga võib rahule jääda või pigem mitte? Ettevõtjad olid juba murelikud.

See on ka põhjus, miks tuli otsus alustada puhtalt lehelt. Sain aru, et eelmine nõukogu polnud enam ei töö- ega koostöövõimeline.

Kuulsin, et esialgses uue nõukogu määruses oli sees ka Krõõt Kilveti nimi, miks teda nõukogusse ei määratud?

See oli ühe ametniku näpukas, ei olnudki plaanis panna. See oli viga, sellist plaani ei olnud.

Miks juhatus välja vahetatakse?

See oli nõukogu otsus ja mina seal arutluses ei osalenud. Olin jutuajamise juures, samas ruumis, kus see toimus, kuid otsus oli üksmeelne ja seekli puhtalt lehelt alustamise temaatika.

Kas olete kursis ka sellega, kas ametist tagandatud endine EASi juht Andres Rannamäe on EASi juba kohtusse kaevanud?

Ma  ei ole sellega kursis, seda peab küsima Ahti Kuninga käest. Mina Rannamäe juhtumi detailidesse süübinud ei ole, see on eelmise nõukogu teema.

 

Hetkel kuum