Indrek Kald • 13. mai 2014 kell 8:55

Arengufondi 2000eurost kuutasu aastaks püüab 143 ideed

Arengufondi 2000eurose aastase stipendiumi konkuresile laekus 143 ideed, mille seas võitja valitakse juunis.

"Terve maikuu kutsume kõiki Eesti majanduse käekäigust huvituvaid inimesi hindama esitatud ideid arenguidee.ee veebilehel, et saaksime välja valida kümme kõige ägedamat ja mõjusamat ideed, mis pääsevad 12. juunil lõppüritusele," ütles Arengufondi juht Tõnis Arro pressiteates.

Hindamisveebi pääses tosinkonnas kategoorias esitatud ideedest 91. Viis populaarsemat teemavaldkonda olid haridus (20 ideed), ühiskond (18), majandus (17), tehnoloogia (11), tervis (8).

Nii kümme finalisti kui ka selle, kes neist väärib aastast 2000eurost stipendiumi, valib välja žürii koosseisus Maive Rute (direktor Euroopa Komisjoni teaduse ja innovatsiooni peadirektoraadis), Ville Jehe (ettevõtja, fondi nõukogu esimees), Tõnis Arro (fondi juhatuse esimees), Pirko Konsa (fondi tegevjuht), Sten Tamkivi (ettevõtja, ideekonkursi inspireerija).

Ideekonkursile olid oodatud ettepanekud, mille esitaja teab, mida ja kuidas selle elluviimiseks teha ning millesse ta on valmis ise panustama. Žürii valib välja kuni kolm stipendiaati, kes saavad aastase stipendiumi suurusega 2000 eurot kuus. Võitjad on oodatud töötama Arengufondi büroos Tallinnas, et sealsete inimeste ja võimaluste toel oma arenguidee ellu viia.

Äripäev alustas kahe aasta eest samuti ideekonkursiga Edukas Eesti, et leida uusi mõtteid Eesti majanduse kasvatamiseks.

Hetkel kuum