Indrek Kald • 27. mai 2014 kell 11:04

Saaremaa ehitusfirma hakkab Inglismaale maju müüma

EASi Inglismaa kontaktüritusel osalenud Kaarel Väer Saaremaa ehitusettevõttest AS Saare Erek kinnitas, et alustavad peagi majade müüki Suurbritannias.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) teenus peab tema sõnul olema jõuline ja produktiivne, et pakkuda ettevõtteile rohkem ärikontakte ning võimalusi oma toodete tutvustamiseks. "Kontaktürituse tulemusena toodab Saare Erek loodetavasti juba juunikuus esimesed puitmajad Inglismaale," märkis Väer.

Ta lisas, et mida rohkem on EASil maailma riikides tugevaid müügimehi, kes valmistavad Eesti ettevõtjaile ette ärikohtumisi ja otsivad potentsiaalseid partnereid, seda rohkem aitab EAS kaasa ekspordi arendamisele ja majandusarengule tervikuna.

"Väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel puudub ressurss suuremahulise müügitöö tegemiseks. Kui EAS suudab neile teha edukat müügitööd, siis arendatakse sellega otseselt ettevõtlust ja seda reeglina just väiksemates ja keskmistes linnades-maakohtades, kus sellist tüüpi ettevõtted enamjaolt tegutsevad," märkis Väer EASi pressiteates.

EAS korraldab eksportööridele kontaktüritusi välisriikidesse, et toetada Eesti ettevõtete laienemist uutele turgudele. Ühel kontaktüritusel osaleb kuni kaheksa ettevõtet, reis kestab 2-3 päeva. Teenuse maksumus on 1200 eurot ettevõtte kohta ning see sisaldab kontaktide otsimist, kohtumiste korraldamist ja reisikulusid.

Välisturule sisenemisel on EASi teatel ettevõtete üheks suurimaks väljakutseks just raskused uute ärikontaktide loomisel: olgu selleks võõras ärikultuur ja keelekeskkond, vähene turu tundmine ja napid kogemused.

"Kontaktürituse ettevalmistamise käigus annab eksportöör korraldajale kõik vajalikud andmed oma toodete ja müügimahtude kohta ning kirjeldab ära, milliste potentsiaalsete klientidega soovitakse kohtumisi. Pärast kliendi vajaduste kaardistamist järgneb töömahukas aeg, kus korraldaja otsib profiililt sobivad välisfirmad ja uurib, kes neist on nõus Eesti eksportööriga kohtuma," kirjeldas EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas.

"Oleme seadnud eesmärgiks, et iga kontaktüritusel osalenud eksportöör saaks personaalsed kohtumised vähemalt kolme koostööst huvitatud välisfirmaga," lisas ta.

EASi Inglismaa ekspordinõunik Heiki Pant rõhutas, et ürituste ettevalmistuse puhul on oluline jälgida, millise profiiliga partnerit ettevõte otsib. "Selgitame välja, kas soovitakse kontakte suurimate edasimüüjatega või keskmise ja väikese suurusega kauplejatega. Siinjuures on oluline, et suurtel kettidel on sageli korporatiivsed reeglid, kuidas ja kellelt kaupu sisse ostetakse ning õige inimeseni jõudmine võib olla väga raske. Üldjuhul on tung suurema ostujõuga turgudele suur ning esimesel katsel ei pruugi sisenemine õnnestuda," lisas ta.

Pant tõi Inglismaa turu põhjal näite, et puitu ja puittooteid eksportivail ettevõtteil tuleb valmis olla rangeteks sertifikaatide nõueteks alates tooraine päritolust, tootmisprotsessist kuni tuleohutusnõueteni.

EASi juures töötab kuus ekspordinõunikku Inglismaa, Taani, Norra, Saksamaa, Soome ja Rootsi turul. Sügisest alustab tööd ekspordinõunik Prantsusmaal.

2014. aastal on võimalik veel osaleda kontaktüritustel Taani, Saksamaale, Prantsusmaale ja Belgiasse.

Hetkel kuum