Mässulised tulistasid Ukrainas kopteri alla

Mait Kraun 29. mai 2014, 22:10

Venemeelsed mässulised tulistasid Ida-Ukrainas alla sõjaväekopteri, tappes 13 sõjaväelast ja ühe kindrali. Samal ajal süüdistab Putini lähedane nõunik USAd aga kolmanda maailmasõja provotseerimises.

Mässulised tulistasid õlalt lastava raketiga alla Mi-8 tüüpi transpordikopteri. See toimus 160 kilomeetrit Venemaa piirist Slovjanskis, teatas Ukraina parlamendi spiiker Oleksandr Turtšinov, vahendab Bloomberg.

Venemaa nõudis Ukrainalt, et too lõpetaks „vennatapu“ sõja ja tõmbaks oma väed venekeelt kõnelevatest piirkondadest välja. Sealsed separatistid kandsid Ukraina sõjaväe rünnakute järel suurimaid kahjusid.

„Lääneriigid peaksid kasutama oma mõjuvõimu, et veenda Ukrainat lõpetama sõjategevus. Peaksime vältima Ukraina libisemist katastroofi,“ teatas Venemaa välisministeerium oma kodulehel.

Putini majandusnõunik Sergei Glazjev aga väitis, et USA kontrollib Ukraina uut valitsust ning kasutab konflikti kolmanda maailmasõja provotseerimiseks.

Mitteametlikel andmetel on Ukraina kaotanud 1200 sõjaväelast, 8 helikopterit, 15 soomukit ja kolm suurtükki, vahendab ZeroHedge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2014, 22:12
Otsi:

Ava täpsem otsing