Magnumi eksjuht läheb tööle konkurendi juurde

Marta Jaakson 02. juuli 2014, 12:10

Alates neljapäevast asub varasemalt Magnum AS juhina töötanud Leon Jankelevitsh tööle oma vana konkurendi Tamro Baltics juhina, välistades Magnumi mõju kasvu.

Jankelevitsh peab täielikuks lolluseks väidet, et tema töökoha vahetusega saab Magnumi omanik Margus Linnamäe veel suurema mõju apteegiturul.

„See on täielik lollus. Ma isegi ei näe mingit spekulatiivset loogilist mõttekäiku,“ ütles Jankelevitsh. Ta selgitas, et enam kui aasta tagasi lõppes tema seitsme-aastane töö Magnumis ja siis pöördus tema poole üks suurim ravimite hulgimüüja Euroopas Phoenix Grupp.

Jankelevitshi sõnul on ta kõige kauem Magnumi ajaloos olnud tegevjuht ja lihtsalt Magnumi etapp sai otsa. "Otseselt ei ole mõtet võrrelda, mida Magnum pakkus ja mida nüüd Tamro pakub,“ märkis ta.

Konkreetsest tegevusplaanist Tamros Jankelevitsh rääkida veel ei soovi, ent esimesed nädalad kuluvad tema sõnul eelkõige sellele, et käia läbi kõik kolm riiki, kus Phoenix tegutseb, saada tuttavaks uute kolleegidega ja rääkida, mis on hetkel teoksil, ning hinnata, millised on organisatsiooni tugevused, nõrkused ja eesmärgid.

„Ma olen Tamrot näinud kõrvalt konkurendina ja selle pinnal kindlasti on mõned mõtted, ent selleks, et panna paika reaalne tegevusplaan, selleks peab nägema ettevõtet seest poolt ja tundma inimesi, kellega hakkan koos töötama,“ ütles ta.

Eelmise aasta juulis lõpetas Jankelevitsh töö Magnumis ning aasta kestnud konkurentsikeelu ajal mees n-ö laadis akusid. „Vahepealne aeg oli väga mõnus. Võtsin aja maha, tegelesin paljude asjadega, millega igapäevase töörütmi raames tegeleda ei saa, näiteks reisisin üsna palju, käisin neljal kontinendil ära, õppisin saksa keelt, veetsin lapsega aega ja lugesin raamatuid,“ rääkis ta.

Jankelevitsh rääkis, et sel aastal täitub tal 20 aastat tööleminekust ning selline n-ö patareide laadimise aeg oli talle kasulik. Ta soovitab ka teistele, kellel vähegi võimalust, sellist pikemat puhkust.

Riigikontrolli hinnangul kontrollivad Eestis umbes 80% ravimite jaeturust suured hulgimüüjad Magnum ja Tamro.

Jankelevitshi koordineerida on Tamro Eesti, Läti ja Leedu ravimite hulgikaubanduse ning samasse gruppi kuuluvate BENU apteekide üksuste töö.

Jankelevitsh on varem töötanud PricewaterhouseCoopersis, Eesti Posti juhatuse liikmena ning ravimikaubanduskontserni Magnum juhatuse esimehena. Jankelevitshil on rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraad Heriot-Watt University Edinburgh Business School’ist.

Kõigis Balti riikides tegutsev ravimite hulgi- ja jaemüügiettevõte Tamro Baltics annab tööd ligi 1200-le inimesele ning kuulub PHOENIX kontserni, mis tegutseb 25 Euroopa riigis.
 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2014, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing