McDonald’s jääb konkurentidele alla

Mait Kraun 02. juuli 2014, 20:56

Kiirtoidu hiiglased nagu McDonald’s, Taco Bell ja KFC vallutavad üha suuremat osa maailmast. USA-s on nende laiem mõju aga taandumas – ameriklastele meeldivad rohkem näiteks In-N-Out Burger, Chipotle Mexican Grill ja Chick-fil-A, teatab tarbijate eelistuste raport USA-s.

Uuring, mis avaldati kolmapäeval, järjestas erinevad kiirtoiduketid toidu kvaliteedi, hinna ja teeninduse alusel.

Parim hamburgerikett oli uuringu kohaselt In-N-Out-Burger, millele järgnesid The Habit Burger Grill ja Culver’s. McDonald’s on küll maailma suurim burgerikett, kuid uuringu kohaselt maitsevad nende burgerid võrreldes teistega halvasti – lausa 20 ettevõttes on tarbijate hinnangul burgerid paremad.

 Meediaväljaandes CNBC on ka küsitlus pealkirjaga „millised burgerid on USA-s kõige halvemad?“ Hetkel on 12 575 vastanust 52 protsenti nimetanud McDonald’sit kui kõige halvemate burgerite pakkujat.

Rubio’s Fresh Mexican Grill on parim Mehhiko toitude hulgas, millele järgneb Chipotle. Chich-fil-A oli parim kanatoitusid pakkuv kiirtoidukett.

Uuringud kattuvad järjest enam ka müügitulemustega. Kiirtoiduketid on surve all, sest noorem´´ põlvkond nõuab järjest värskemat ja tervislikumat toitu.

„Järjest rohkem on ameeriklasi, kes madala hinna kõrval tahavad ka head kvaliteeti,“ ütles uuringute projektijuht Tod Marks CNBC-le.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2014, 20:56
Otsi:

Ava täpsem otsing