Sirje Rank • 30. juuli 2014 kell 6:28

Putin lööb vastu

Euroopa Liit jõudis kokku­leppele, et käiku tuleb lasta nn kolmanda laine sanktsioonid. Venemaa ei jää vastust võlgu.

Venemaa riigiduuma võib hakata juba sel nädalal arutama eelnõu, mis kuulutab Venemaa kodanike või firmade vastu sanktsioonid kehtestanud riigid “agressor-riikideks”, takistades nende riikide ettevõtetel Venemaal äritegemist. Esimeses ringis läheksid löögi alla USA suured audiitor- ja konsultatsioonifirmad, ütles agentuurile Bloomberg ­Venemaa riigiduuma liige Jevgeni Fedorov.

Järgmise sammuna võib sihiku ette sattuda nende riikide meedia, mis destabiliseerib Venemaad ja üritab käivitada oranži revolutsiooni.

Sealt edasi võivad sanktsioonide alla sattuda pangad, rääkis Fedorov. Hääletuseni võib riigi­duuma jõuda septembris.

Venemaa toiduohutuse amet on juba teada andnud, et Venemaa võib keelata USAst kanalihatoodete ja Euroopa Liidust puuvilja impordi, kuna näeb alust kahelda, kas kõik nõuded on täidetud. Ka McDonalds’i burgerites kasutatav juust vajab kontrollimist.

Konsultatsioonifirma World Perspectives president Gary Blumenthal kommenteeris Bloombergile, et kaubandust kasutatakse jätkuvalt ja järjest ulatuslikumalt geopoliitilise survevahendina.

Venemaa hoiatas ka Jaapanit, et lääneriikide karmimate sanktsioonidega liitumine kahjustab riikide suhteid ning on ebasõbralik ja lühi­nägelik samm.

Esmaspäeval pidas Venemaa president Vladmir Putin nõupidamise, kuidas asendada kaitsetööstuses välismaised komponendid.

Hetkel kuum