Harry Tuul • 30. juuli 2014 kell 8:17

Putini sõprade vara Eestis löögi all

Vene riigi teadaolevalt olulisim vara Eestis on Moskva Panga enamusosalus Krediidipangas, kus Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa mõjukad liikmed väikeaktsionärdega lahingut peavad.

Äripäev kirjutas aprillis, et Vene riigi teadaolevalt olulisim vara Eestis on Moskva Pangale kuuluv enamusosalus Krediidipangas, kus Venemaa võimupartei Ühtse Venemaa mõjukad liikmed peavad väikeaktsionäridega lahingut.

Nimelt on nii USA kui ELi residentidel keelatud osta nende pankade aktsiaid ja anda neile pankadele laenu pikemaks ajaks kui 90 päeva.

„Selline sanktsioon ei mõjuta kuidagi Eesti Krediidipanga tegevust ei täna ega lähitulevikus,“ kommenteeris panga kommunikatsioonijuht Allan Soon. Tema selgitusel on Krediidipanga finantsnäitajad tugevad, likviidsus on garanteeritud, omakapitali on enam kui piisavalt (kapitali adekvaatsuse näitaja on 18,8%) ning pank on mitmendat aastat järjest jätkuvalt kasumis.

„Võimalik pikemaajaline mõju nendel ja järgnevatel sanktsioonidel, kui nad on suunatud meie aktsionäri vastu, piirdub sanktsioneeritutega ega mõjuta kuidagi Eesti Krediidipanga tegevust,“ lisas Soon.

Hetkel kuum