Sirje Rank • 29. juuli 2014 kell 20:03

USA laiendas samuti sanktsioone Venemaa suhtes

Pärast ELi otsust käivitada sanktsioonid Venemaa oluliste majandussektorite vastu, laiendas teisipäeval Venemaa survestamiseks sanktsioone ka USA.

USA lisas sanktsioneeritavate nimekirja kolm Venemaa panka - VTB, Bank of Moscow ja Venemaa põllumajanduspanga ning riigile kuuluva laevaehitaja United Shipbuilding Corp, millel on lepingud Venemaa mereväe ning nafta- ja gaasitööstusega, vahendas agentuur Bloomberg.

USA peatab ka laenud, mis ergutavad eksporti Venemaale, ja keelustab teatud energiasektori kaupade ekspordi.

"Venemaa on ennast taas rahvusvahelisest kogukonnast isoleerimas, pöörates tagasi mitu aastakümmet progressi," ütles USA president Barack Obama. "Lõpuks ei saa me president Putinile asju enam selgemaks teha. See on midagi, millega president Putin ise peab hakkama saama."

USA valitsuse sõnul jätkab Venemaa Ukraina separatistide toetamist.

Kaks nädalat tagasi pani USA sanktsioneeritavate nimekirja kaks Venemaa suurpanka, kaks suurt energiatööstuse ettevõtet ning rea kaitsetööstuse ettevõtteid, blokeerides nende võimaluse USA kapitaliturgudelt pikaajalist laenu võtta.

Obama sõnul ei ole vastasseis Venemaaga Ukrainas toimuva pärast uus külm sõda.

Esmaspäeval USA, Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Itaalia valitsusjuhtide telekonverentsil otsustati Euroopas ja USAs üheaegselt Venemaa suhtes sanktsioone laiendada, et mõjutada Venemaad Ukraina destabiliseerimist lõpetama.

Hetkel kuum