OEG aktsial Swedi tugev ostusoovitus

Birjo Must 31. juuli 2014, 12:23

Swedbank tõstis Olympic Entertainment Groupi aktsia ostusoovituse tugevaks ostusoovituseks ja tõstis aktsia hinnasihi 2,15 eurolt 2,3 eurole.

OEG teatas teisipäeval, et firma esimese poolaasta käive kasvas 7,2% ja ärikasum tõusis 1,4%.

„Ettevõtte teise kvartali konsolideeritud käive, EBITDA-kasum ja puhaskasum vastasid meie ootustele. Me olime mõnest detailist positiivselt üllatunud,“ kirjutas Swedbanki Balti aktsiaanalüüsi juht Marek Randma.

Kogu müügitulu oli 1% Swedbanki prognoosist väiksem, kuid see oli Randma sõnul peamiselt tingitud suurematest maksudest Itaalias. Samuti erines EBITDA-kasum panga prognoosist 1% võrra. „Sellegipoolest näitasid raporti detailid, et OEG tulemused Baltikumis paranevad oluliselt. Baltikumi hasartmängu tulud kasvasid kahekohalise protsendi võrra võrreldes 3% kasvuga esimeses kvartalis ja 5% kasvuga mullu,“ lisas Randma.

Swedbank tegi oma prognoosides mõned muudatused. Nimelt alandas pank 2014. aasta EBITDA-kasumi prognoosi varasemalt 42 miljonilt eurolt 40 miljonile. Seda peamiselt suurenenud kulude tõttu väljaspool Baltikumi.

„Sellegipoolest, tänu parematele väljavaadetele Baltikumis ja kasvanud ootustele väljaspool Baltikumi 2015. aastaks, ootame kahekohalist kasvutempot käibe- ja kasuminumbrites 2015. ja 2016. aastaks,“ lisas Randma.

OEG aktsia on täna Tallinna börsil langenud 1,15%, 1,96 eurole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2014, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing