Välisinvestorid eelistavad Londonit New Yorkile

Raido Neemre 19. august 2014, 19:15

Uue uuringu kohaselt on London maailma kõige mõjukam linn, kuna see meelitab kohale kaks korda nii palju välisinvestoreid kui New York.

London on globaalsete rikkurite eelistatud elukoht, kuna sellel on hea lennuühendus ning ka ajatsoon on sobiv Aasiaga äri ajamiseks, selgitab Forbes.

Sellel aastal kasvas märkimisväärselt USA ja Hiina ettevõtete arv, mis otsisid võimalusi Euroopa turgudele sisenemiseks, selgub London & Partners andmetest.

„Välisfirmade investeeringud Londonisse rahvusvaheliste firmade poolt on hiljuti teinud märkimisväärse kasvu,“ sõnas London & Partnersi tegevjuht Gordon Innes.

Ettevõtte sõnul aitasid nad 260 rahvusvahelisel ettevõttel alustada oma äri Londonis 2013/14 majandusaastal; seda on 16% võrra enam kui 2012/13 aastal, mil nõustatud ettevõtteid oli 224.

Londonist on ühtlasi saanud Euroopa idufirmade tippkeskus ning linn on ka koduks Google’i suurimale väljaspool Silicon Valley´t asuvale kontorile, selgub Forbesi raportist.

„London ei ole mitte ainult inglise keele ajalooline pealinn, mis aitab kaasa linna võimsa meedia-ja reklaamikeskuse kuvandi loomisele vaid London on ka kultuuriliste, juriidiliste ja äripraktikate, mis defineerivad globaalset kapitalismi, sünnikoht,“ sõnas Forbesi raporti autor Joel Kotkin.

„Lisaks nendele traditsioonilistele tugevustele on London muutunud Startup Genome projekti kohaselt Euroopa tehnoloogia idufirmade tippkeskuseks. Linnas on enam kui 3000 tehnoloogia idufirmat,“ lisas ta.

Kolmandaks platseerus Pariis, kuid Kotkini sõnul jäi Prantsusmaa pealinn siiski kõvasti kahele juhtivale linnale, Londonile ja New Yorkile alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2014, 19:15
Otsi:

Ava täpsem otsing