Euroala inflatsioon 5 aasta madalaim

Rainer Saad 29. august 2014, 13:34

Eurotsooni inflatsioon kukkus augustis viie aasta madalaimale tasemele ja see võib tähendada, et Euroopa Keskpank võib enda järgmise nädala kohtumisel teatada uutest stiimulitest.

Augustis tõusid euroala tarbijahinnad võrreldes möödunud aasta sama kuuga 0,3 protsenti, selgub täna avaldatud Eurostati andmetest. Augusti inflatsioon vastas küll analüütikute ootustele, kuid langes viie aasta madalaima tasemeni. Juulis oli euroala inflatsioon 0,4 protsenti.

Kuna eurotsooni inflatsioon on juba pikka aega püsinud alla keskpanga 2 protsendi eesmärki, on kasvanud ootus, et Euroopa Keskpank võib teatada uutest stiimulmeetmetest. Üheks selliseks võib olla võlakirjade ostmine ehk kvantitatiivse leevendamise programm, kirjutas CNBC.

Mizuho Internationali Euroopa peaanalüütik Riccardo Barbieri arvates ei pruugi augusti inflatsioon veel EKP-d survestada. „Ma ei usu, et see paneb neid suure surve alla teatamaks kohe millestki jalustrabavast,” ütles ta.

Bank of America Merrill Lynchi analüütikud Ruben Segura-Cayuela ja Alexander Batchvarov on seda meelt, et vajadus EKP sekkumise järele on kasvanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2014, 14:57
Otsi:

Ava täpsem otsing