Sirje Rank • 3. oktoober 2014
Jaga lugu:

Stockmanni aktsial suur tõus

Stockmanni jaekaubanduse juhiks nimetati eile Jouko Pitkänen, kes hakkab vastutama kaubamajade ja internetikaubanduse eest.
Stockmanni jaekaubanduse juhiks nimetati eile Jouko Pitkänen, kes hakkab vastutama kaubamajade ja internetikaubanduse eest.  Foto: Julia-Maria Linna

Kaubanduskontserni Stockmann aktsia kerkis eile Helsingi börsil kauplemispäeva sees üle 15%, millist tõusu pole nähtud 1990ndatest saadik.

Põhjuseks esimesed infokillud kontserni uuest strateegiast.Tänane Kauppalehti kirjutab, et Stockmann plaanib tuleva aasta algusest struktuurimuutust. Ühesse harusse koondub jaekaubandus, teise kinnisvara ja kolmandasse moeketid.Muudatustega seoses otsitakse Hobby Hallile uut omanikku ning pannakse sel ja tuleval aastal Venemaal kinni 16 Seppälä poodi. Kontserni põhjendus on, et Seppälä on pigem kohalik kaubamärk ja Venemaal ei võtnud see vedu.Oluliselt optimistlikumalt näeb Stockmann aga rõivaketi Lindex tulevikku. Firma saab uue juhatuse, mida hakkab juhtima rootslane Per Sjödell. Kaasatud on ka laialdase moe- ja jaemüügi ning rahvusvahelise laienemise alase kogemusega britt Tracy Stone (rõivabrändi Gant müügijuht rahvusvahelistel turgudel) ja rootslanna Rosanna Mariano (PR firma RMPR asutaja).Analüütikud tõlgendasid Lindexile uue juhatuse nimetamist kui märki sellest, et Stockmann kavatseb rõivaketist loobuda. Kontserni juhatuse esimehe kohusetäitja Kaj-Gustav Bergh kinnitas aga hoopis Lindexi suurt väärtust Stockmanni kontsernile.Stockmanni jaekaubanduse juhiks nimetati eile Jouko Pitkänen, kes hakkab vastutama kaubamajade ja internetikaubanduse eest. Seni vastutas ta kaubamajade eest Venemaal ja Balti riikides. Uus arendusjuht on Tove Westermarck. Kinnisvaraharu hakkab juhtima Björn Teir.Töö uue strateegiaga veel jätkub. Samuti kontserni juhi otsingud.Stockmanni aktsia hind kerkis täna börsi avanedes. 

Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt