Saudi Araabia naftapealik eitab hinnasõda

13. november 2014, 08:02
Nafta puurkaev.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141113/NEWS/141119849/AR/0/AR-141119849.jpg

Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi lausus kolmapäevasel avalikul esinemisel, et Saudi-Araabia tegevus naftaturul ei kujuta endast hinnasõda, kirjutab Financial Times.

Al-Naimi ei vastanud, kas Saudi Araabia on valmis vähendama naftatoodangut, et vähendada turul valitsevat üleküllust. Brendti toornafta hind on viimase nelja aasta madalaimal tasemel, umbes 80 dollarit barreli kohta.

Minister ütles Reutersile, et Saudi Araabia teeb koostööd teiste tootjatega, et tagada hinnastabiilsus, mis on nii tootjate, tarbijate kui ka laiemalt kogu tööstuse huvides.

Naftaturu vaatlejad on arvanud, et Saudi Araabia laskis hindadel langeda, et see avaldaks mõju konkureerivatele USA naftatootjatele. Viimased vajavad kõrgeid hindu selleks, et jätkata sama võimsalt tootmist.

Samuti on arvatud, et hindade langemise põhjuseks on Saudi Araabia soov kritiseerida Venemaad või Iraani, kes suuremal määral sõltuvad nafta hindadest.

„Jutt hinnasõjast on kas tahtlik või tahtmatu arusaamatus. Sellel pole mingit seost reaalsusega,“ väitis al-Naimi. „Meie ei määra nafta hinda. Nafta hinna määrab turg,“ kommenteeris ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2014, 08:02
Otsi:

Ava täpsem otsing