Pille Ivask • 25. november 2014 kell 3:57

Hiina plaanib keelustada avalikus kohas suitsetamise

Hiina plaanib võitlust suitsetamise vastu.  Foto: epa

Hiina kaalub suitsetamisest tingitud krooniliste haigustega võitlemiseks keelustada tubakareklaami ning avalikus kohas suitsetamise, kirjutab Wall Street Journal.

Hiina parlamendi kodulehel oleva seaduseelnõu kavandi järgi keelustatakse igasugune tubakareklaam.

Kavandis on märgitud, et samuti plaanitakse keelustada suitsetamine siseruumides, avalikes kohtades ning lisaks arvukatel välialadel, näiteks koolide, haiglate või spordiasutuste läheduses. Samuti plaanitakse sekkuda filmitööstusesse – filmidest ja televisioonisaadetest lõigatakse välja suitsetamisstseenid, samuti keelustatakse sigarettide müük müügiautomaatides.

Suitsetamine on Hiinas põhjustanud üha rohkem kroonilisi haigusi ning seetõttu soovivad Hiina võimud tubakamüügi vastu võidelda. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni WHO andmeil tapab suitsetamine enam kui miljon hiinlast aastas.

Plaanitav uus regulatsioon võib löögi anda riigile kuuluvale China National Tobacco Corporationile, kes on Hiinas monopolistaatuses. Ettevõte toodab 43% maailma kogusigaretitoodangust. Tubakatootja ise kommentaare ei jaganud.

Möödunud aastal oli Hiina tubakatootjate kasum 956 miljardit jüääni ehk umbes 125 miljardit eurot. Võrreldes 2012. aastaga kasvas kasum 10%. 

Hetkel kuum