Mait Kraun • 28. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Naftaettevõtted võivad dividendide maksmiseks laenu võtta

Naftaettevõtte Shell logo.  Foto: Bloomberg

Arusaam, et nafta hind võib jääda 70-80 dollari vahemikku pikemaks ajaks, avaldab survet energiaettevõtete bilanssidele, mis on juba praegu nõrgad.

Aasta alguses tutvustavad ettevõtted ka oma 2015. aasta eelarvet, mis paneb neid mitme raske valiku ette. Üks nendest on küsimus, kas suurendada laenukoormust või mitte, vahendab Fox Business.

Samal ajal kui neil ettevõtetel on piiratud võimalused varade müügiks, oodatakse neilt siiski laenude suurendamist, et maksta dividende.

„Kui nafta hinnad on alla 80 dollari barreli eest, siis suurtootjad maksavad dividende võlaga. Nad võivad elada suurema laenukoormuse ja finantsvõimendusega, kuid dividendide kallale ei minda,“ ütles BMO Capital Markets investeerimispanga analüütik Iain Reid.

„Suurtootjad suudavad vabalt kannatada kuni 40protsendilist laenukoormust võrreldes omakapitali mahuga. Turg neid aga laenumahu suurendamise eest ei karista, sest nad käituvad paindlikult,“ ütles Reid.

Suured naftatootjad nagu Shell, BP, Chevron ja Exxon Mobil näitasid kolmandas kvartalis, et nende oma- ja laenukapitali suhe oli kõvasti alla 20 protsendi. Totali oma- ja laenukapitali suhe oli kokku 29 protsenti, selgub ettevõtte kolmanda kvartali majandustulemustest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt