Swedbank: kodulaenude kasvutempo on aeglustumas

02. detsember 2014, 14:44
Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni direktor Andres Tukk
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141202/NEWS/141209925/AR/0/AR-141209925.jpg

Uute kodulaenude maht püsib tugevas kasvus kogu Baltikumis, samas on tempo aeglustumas, teatas Swedbank.

Eestis tuleb kasv kinnisvara hindade kasvust, Leedus aga pigem turu aktiivsuse kasvust, see tähendab, et tehinguid tehakse rohkem.

Swedbanki eraisikute finantseerimise divisjoni direktori Andres Tukki sõnul on Baltikumi majanduskeskkonna arengud laenamiseks soodsad. „Majanduskasv paraneb, töötus jätkab vähenemist ning reaalpalk kasvab kogu Baltikumis – need asjad loovadki soodsa pinna kasvuks,“ märkis ta.

Tuki sõnul on uusi arendusi müügini jõudnud varasemast tunduvalt rohkem. Uute korterite osakaal kinnisvara tehingutes on kasvanud kogu Baltikumis. Tallinnas tuleb tema teatel 2014. aastal uute korterite aastane müük ligikaudu 65% suurem kui mullu, Vilniuses on kasv umbes 80%, Riias on esimese 8 kuuga aastane kasv 30%.

„Samas vaatame pisut murelikult uute arenduste poole just selle nurga alt, et turule on tulnud suurte arendajate kõrvale ka väiksemaid tegijaid. Seal tuleks kliendil olla veidi ettevaatlikum suuremate ettemaksete tegemisel ja samuti võiks tähelepanu pöörata, milliseid projekte on varasemalt tehtud ning võimalusel tutvuda nende kvaliteedi ja elanike rahuloluga,“ selgitas Tukk.

„Väga positiivne on fakt, et neid kliente, kelle laenujääk ületab vara väärtust, on Eestis alles minimaalselt, alla 2%,“ lisas Tukk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2014, 14:44

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing