Pille Ivask • 28. mai 2015 kell 6:15

Apple andis vihje tuleviku kohta

Apple  Foto: Bloomberg

Apple’i asepresidendi Jeff Williamsi vihje ettevõtte tuleviku kohta andis kinnitust sellele, et Apple kavatseb turule tulla elektriautoga, kirjutab Financial Times.

Code’i konverentsil esinedes tuli Williamsile publikust küsimus, kuidas plaanib Apple kulutada oma suuri sularahavarusid, mis on nüüdseks jõudnud juba 200 miljardi dollarini. „Auto on ülim mobiilne seade, eks?“ vastas Williams. „Me avastame igasuguseid kategooriaid,“ lisas ta.

Williams täpsustas, et Apple juba pakub teabe- ja meelelahutussüsteemi CarPlay, mis tähendab, et autojuht näeb oma iPhone’i sisu auto keskkonsoolis ning nii on võimalik kiiresti navigeerida, aga ka näiteks helistada. Paljud autotootjad on süsteemi vastu suurt huvi tundnud ning plaanivad süsteemi autodesse ehitama hakata.

Williamsi vihjet Apple’i ambitsioonika tuleviku kohta peetakse aga hiljutiste kuulujuttude kinnituseks, nagu plaaniks Apple välja tulla elektriautoga. Williams ega tema kolleegid pole otseselt sel teemal kommentaare jaganud, kuid mitmete analüütikute arvates annavad Apple’i juhid vihjeid auto kohta sama mustri järgi nagu nutikella kohta. Näiteks ütles Apple’i juht Tim Cook 2013. aastal, et „ranne on huvitav“ ja „ranne on loomulik“. Veidi rohkem kui aasta hiljem tuli Apple välja oma nutikellaga.

Hetkel kuum