• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Tallinn: oleme järginud seadust

  Tallinna linnavalitsuse teatel on linn käitunud seaduslikult.Foto: Erik Prozes

  Tallinna linnavalitsus kinnitab, et prokuratuuri esitatud kahtlustuse kõigis episoodides on linn järginud seadust. Täna saadetud pressiteates selgitatakse põhjalikult iga episoodi, mille kohta on prokuratuur alktkäemaksukahtlustuse esitanud.

  Esiteks, episood mis puudutab Hillar Tederi ettevõtte Promptus Capital OÜ soovi vahetada kinnistuid Tallinna linnaga.
  Promptus Capital OÜ saatis 16. veebruaril 2015 Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele ettepaneku vahetada Tallinna linnale kuuluv kinnistu aadressiga L.Koidula tn 34a Promptus Capital OÜ kinnistuga aadressil Mäekalda tn 14. Linnapea edastas ettepaneku abilinnapea Eha Võrgule tutvumiseks ning arvamuse kujundamiseks. Ettepanekule vastas 10. aprillil 2015 abilinnapea Kalle Klandorf, kes teatas, et soovitud maadevahetus pole võimalik, sest L.Koidula tn 34a kinnistuga on arvestatud Kadrioru pargi arengus ning see on linnale vajalik kinnistu.
  Teiseks, episood, mis puudutab ebaseaduslikku ehitist aadressil Sihi tänav 108, mis oli Vello Kunmani tütre eramu.
  11. augusti 2014 väljastati ehitusluba Sihi tn 108 üksikelamu laiendamiseks, kuid hilisem ehituskontroll tuvastas, et olemasolev projekti järgi säilitatav hoone on lammutatud ja ehitustöid ei teostata kinnitatud ehitusprojekti alusel. Seejärel tehti ettekirjutus ehituse peatamiseks. 22. juunil 2015 edastati omanikule tutvumiseks ning arvamuse ja vastuväidete esitamiseks elamu osalise lammutamise ettekirjutuse eelnõu. Lähtuvalt esitatud vastuväidetest ning seoses 1. juulil 2015 jõustunud uute õigusaktidega täiendas amet ettekirjutuseelnõud ning edastas 21. augustil 2015 omanikule tutvumiseks täiendatud eelnõu, millele omanik esitas 1. septembril 2015 vastuväited. Esitatud arvamuses toodu on hetkel läbivaatamisel ning linnaplaneerimisametis on ettevalmistamisel lammutuskorraldus.
  Kolmandaks, episood, mis puudutab Mündi tn 2/Raekoja plats 10/Saiakang 1 keldrikorrusel asuvate äriruumide rendilepingut.
  Tallinna linn ja Alexander Kofkini kontrollitav ettevõte Estkompexim sõlmisid 24. aprillil 1997 tähtajalise rendilepingu antud ruumide kasutamiseks toitlustamiseks. Pärast lepingu tähtaja möödumist avaldas osaühing soovi lepingulist suhet jätkata ning 24. aprillil 2002 sõlmiti samade ruumide tähtajaline rendileping, millega rentnik kohustus muuhulgas investeerima äriruumide parendusteks vähemalt 500 000 krooni. 27. juunil 2007 sõlmiti osaühinguga samade äriruumide kasutamiseks uus tähtajaline leping. 12. aprillil 2010 sõlmiti uus leping, millega rentnik kohustus investeerima parendusteks 12 782,333 eurot.
  14. märtsil 2011 läksid üürniku õigused ja kohustused üle Estkompexim Toitlustus OÜ-le seoses Estkompeximi jagunemisega, 2014. aastal tellis Tallinna Kesklinna Valitsus ekspertarvamuse 1Partner Kinnisvara Tallinn OÜ-lt äriruumide turuüüri teadasaamiseks. Ekspertarvamuse kohaselt on see 40 eurot/m2. Tähtajalise lepingu sõlmimise korral oli ettevõte nõus tasuma kõrgemat hinda kui turuhind, 41,80 eurot/m2. See muudatus toob linnakassasse iga kuu võrreldes varasema lepinguga 336,59 eurot kuus rohkem.
  Neljandaks, episood, mis puudutab INTA Kongressi osalejaid.
  Tallinna välissuhete osakond suhtles pakkumuse saamiseks Meriton hotelli ja Viru hotelliga. Kofkini ettevõttele kuuluva Meritoni kasuks otsustati seoses soodsama hinnaga. Pakkumisi tuli vaadata kompleksselt, nii ruumide renti kui majutust. Majutuse hinnas oli 10eurone toa hinna vahe (Meritonis ühene tuba 60 eurot, Virus 70 eurot).
  Viiendaks, episood, mis puudutab Kultuurikatla kommunikatsioonisüsteemide/võrkude ehitushanget.
  Riigihanke pakkumuste esitamise kuupäev oli 29. august 2014 kell 14.00. Avamise protokolli kohaselt esitati 4 pakkumust — OÜ Astlanda ehitus ühispakkumuses koos aktsiaseltsiga Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, Antfire Tuleohutuslahendused OÜ, Caverion Eesti AS, RIITO Ehituse AS. 03. september 2014 kvalifitseerusid kõik pakkujad peale Caverion AS-i, kel puudusid vajalikud registreeringud. Otsust ei vaidlustatud.
  15. september 2014 tunnistati edukaks RIITO Ehituse AS pakkumus kui kõige odavam pakkumine. 24. september 2014 vaidlustas otsuse Antfire Tuleohutuslahendused OÜ väites, et RIITO Ehituse AS-i pakkumus on põhjendamatult madal. Hankija otsustas üle kontrollida kõik pakkumused ning tühistas 15. september 2014 otsuse. 21. oktoober 2014 käskkirjaga tunnistati vastavaks kõik pakkumised peale RIITO, sest hankija leidis, et RIITO on teinud pakkumisel olulisi minetusi. Käskkirjaga tunnistati edukaks pakkumuseks ühispakkujate Antfire Tuleohutuslahendused OÜ ja osaühing Tarfix pakkumus.
  03. november 2014 esitas vaidlustuse Astlanda Ehitus OÜ seoses Antfire Tuleohutuslahendused OÜ ja OÜ Tarfix poolt kvalifitseerimiseks esitatud valeaendmetega. Kuna süüdistused oli tõsised, saadeti Antfire’ile täiendavate dokumentide esitamise nõue kvalfikatsiooni tõendamiseks. Antfire’i esitatud andmed ja tõendid ei lükanud ümber Astlanda andmeid, mistõttu anti täiendav võimalus süüdistusi ümber lükata. Samuti küsiti väidetavate valeandmete kohta informatsiooni algallikast ehk Skanska AS-ist. Skanska AS-i ja Antfire/Tarfix viimased selgitused saadi 11. november 2014. 13. novembril 2014 toimunud vaidlustustega seotud istungile Anfire/Tarfix esindaja kohale ei ilmunud. Kaaludes kõiki argumente ja võttes aluseks kohtupraktikat kvalifitseerimiseks esitatud valeandmete kohta, leidis hankija, et Antfire/Tarfix kuuluvad valeandmete esitamise tõttu hankelt kõrvaldamisele ning edukaks tunnistati Astlanda/Rand&Tuulberg pakkumus.
  Vahepeal esitas hankija Anfire’le ja Astlandale ettepanekud pakkumuste jõusoleku tähtaja pikendamiseks, kuid tähtaega pikendas üksnes Astlanda. Antfire esitas vaidlustuse 27. novembril 2014 enda menetlusest kõrvaldamise kohta, kuid tema pakkumuse jõusolek oli selleks ajaks möödunud ning vaidlustus jäeti läbi vaatamata. Kuna otsust ei vaidlustatud, siis sõlmis Kultuurikatel ehituslepingu OÜ-ga Astlanda Ehitus ja aktsiaseltsiga Ehitusfirma Rand ja Tuulberg.
 • Hetkel kuum
Seotud lood

Tegelikult oleme me eriolukorras – käitugem siis vastavalt
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Meile on jäetud praeguses koroonakriisis suhteliselt palju vabadust, kuid kui me sellega paremini ümber käima ei hakka, siis võib-olla mitte lõpmatuseni, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Dow Jones lõpetas nädala ajaloolise tipptulemusega
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis täna 0,21% ja sulgus 35 677,02 punktil, mis on ajaloo kõrgeim tulemus.
Raadiohommikus: kui palju kallinevad kinnisvara, kütus ja autod?
Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis sukeldume kinnisvarasse ja autode maailma, aga ei jäta kõrvale ka kütuseturgu või muusikaäri.
Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis sukeldume kinnisvarasse ja autode maailma, aga ei jäta kõrvale ka kütuseturgu või muusikaäri.
Putin: Tahate rohkem gaasi? Kiitke Nord Stream 2 heaks
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Venemaa saab suurendada gaasitarneid Euroopasse kohe, kui Saksamaa annab kasutusloa Nord Stream 2 gaasijuhtmele, kirjutab Financial Times.
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et Venemaa saab suurendada gaasitarneid Euroopasse kohe, kui Saksamaa annab kasutusloa Nord Stream 2 gaasijuhtmele, kirjutab Financial Times.