Kadi Neemre • 21. oktoober 2015 kell 19:40

Star Wars: The Force Awakens lööb rekordeid

Foto: EPA

Detsembris linastuva"Star Wars: The Force Awakens" piletimüük USA-s purustas IMAX-i rekordi enam kui 6,5 miljoni dollariga.

IMAX teatas, et esmaspäeval alanud "The Force Awakens" piletite eelmüük purustas suurel määral 2012. aastal linastunud "The Dark Knight Rises" ja "Avengers” ning 2013. aastal linastunud “Näljapäevad: Lahvatab leek” esimeste päevade müüginumbrid, mis jäid kõik 1 miljoni dollari piirile.

18.detsembril esilinastuva filmi piletite müük takistas ajutiselt ka piletimüüjate Fandango ja Alamo Drafthouse veebilehtede toimimist.

Fandango märkis, et filmi “The Force Awakens" esimeste päevade piletitemüük ületas eelmise rekordiomaniku, 2011. aastal linastunud “Näljamängude” piletimüügi kaheksakordselt.

Üldiselt on üsna ebatavaline, et piletid paisatakse müüki juba kaks kuud enne filmi linastumist, kuid stuudiod teevad suure menuga filmidele erandeid.

Twitter märkis, et peale treileri avaldamist tehti järgneva 12 tunni jooksul üle 17 000 säutsu minutis, millestenam kui 1,1 miljonit puudutasid treilerit.

Facebook teatas, et treilerit puudutavaid posititusi tehti filmi tutvustuse ilmumisjärgsel tunnil 2,1 miljonit.

Filmi treiler on seni kogunud enam kui 13 miljonit vaatamist YouTube-s ning 8,8 miljonit vaatamist Facebookis.

 

 

Hetkel kuum