Kertu Ruus • 8. detsember 2015 kell 4:00

Tanel Padarist sai ettevõtjana gasell

Tanel Padar räägib Gaselli Kongressil oma loo.  Foto: Andres Haabu

Eelmisel nädalal selgus, et Tanel Padarile ja Danel Pandrele kahasse kuuluv ettevõte Crunch Industry on murdnud tänavusse Gaselli TOPi. Tanel Padar räägib oma loo ka Äripäeva Gaselli kongressil.

Äripäeva Gaselli kongressile, kus ettevõtjad räägivad avameelselt oma lugusid, on registreerimine avatud. Tänavune inspiratsiooniüritus toimub 18. veebruaril Tallinnas Kultuurikatlas.

Gaselli kongressil on saanud tavaks, et ettekanded on inspireerivate inimeste ülesuhkurdamata lood läbilöökidest ja õppetundidest.

Seekordsel Gaselli kongressil astub üles kaks meelelahutajast väikeettevõtjat: laulja-muusik Tanel Padar ning Austraaliast Eestisse nalja tegema tulnud Comedy Estonia asutaja Louis Zezeran. Just eelmisel nädalal selgus, et Tanel Padarile ja Danel Pandrele kahasse kuuluv ettevõte Crunch Industry on jõudnud tänavusse Gaselli TOPi, mille täpne järjestus saab avalikuks kongressiga samal päeval.

Rahva ette astub airBalticut juhtiv sakslane Martin Gauss, kes oma lennunduskarjääri alustas piloodina. Kui Estonian Air tegi viimaseid hingetõmbeid, viis Gauss Läti lennufirma taas kasumisse. Gauss on investor ja ettevõtja, kes pakub oma juhiteenuseid läbi talle kuuluva investeerimis- ja konsultatsioonifirma, mis paigutab raha innovatiivsetesse Euroopa ettevõtetesse.

IT-sektori läbimurdelugusid räägivad USAs, Suurbritannias, Austraalias ja aina enam ka Mehhikos tegutseva Erply asutaja Kristjan Hiiemaa ja tänavu juba kuuendat korda Eesti gasellettevõtteks kuulutatud Directo asutaja Martin Rinne. Mõlemale ettevõttele andis suure tõuke majanduskriis.

Roman Zaštšerinskil on kaks restorani, Moon ja Kolm Sibulat, millest üks kasumis, kuid teine on kukkunud kahjumisse. Kulutuste põhjus on investeering uude söögikohta Vaimu Stuudio, mis pakub väiksele seltskonnale improviseeritud menüüd ja lubab omanikel ennast taas köögis proovile panna.

Oma loo räägivad ka ettevõtja, investor ja kultuuritoetaja Indrek Kasela ning Viimsi Delice toidupoe legendaarsuse saavutanud kassapidaja Ülle Indre.

Mullusel Gasellli kongressil osales ligi 400 inimest, neist suurem osa kiiresti kasvavad ettevõtted. Äripäeva Gaselli TOPis oli mullu ligi 1100 gaselli, tänavu mõnikümmend ettevõtet vähem.

Gasellid on kiiresti kasvavad firmad, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit rohkem kui 50% võrra. Seda suudab alla 1% Eesti ettevõtetest.  

Kava vaadata ja end kirja panna saab Gaselli kongressi kodulehel

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Gasellid on kiiresti kasvavad firmad, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit rohkem kui 50% võrra. Seda suudab alla 1% Eesti ettevõtetest.  

Kava vaadata ja end kirja panna saab Gaselli kongressi kodulehel

Hetkel kuum