Rootsi keskpank intressimääraga veel sügavamas miinuses

11. veebruar 2016, 11:29
Rootsi keskpanga juht Stefan Ingves
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160211/NEWS/160219932/AR/0/Rootsi-keskpank-Stefan-Ingves.jpg

Rootsi keskpank langetas täna enim jälgitud baasintressimäära veel sügavamasse miinusesse ning lubas käiku lasta ka muud instrumendid oma arsenalist, et inflatsioonile igal juhul elu sisse saada.

Keskpank kärpis repomäära seniselt miinus 0,35%-lt miinus 0,50 protsendile.

Agentuuri Bloomberg küsitletud 18 analüütikust oskas uut kärbet prognoosida 10, kuid vaid kolm olid söandanud oodata nii sügavat uut intressimäära langetamist.

Keskpank teatas ka, et jätkab alanud aasta esimesel poolel valitsuse võlakirjade tugiostuprogrammiga, nii nagu plaanitud.

„Ebakindlus globaalsete arengute suhtes on jätkuvalt suur – inflatsioon on madal ja mitmed keskpangad on veelgi rahapoliitikat lõdvendamas,“ märkis keskpank. „Rootsi rahapoliitika peab olema neile arengutele vastav. Vastasel juhul riskib Rootsi krooni vahetuskurss tugevneda kiiremini, kui oleme prognoosinud, mis raskendaks inflatsiooni kiirenemist ja stabiliseerumist 2% tasemel.“

Rootsi kroon nõrgenes 1,6%, 9,61 kroonile euro suhtes.

Inflatsioon on keskpanga sihist maha jäänud viis viimast aastat. Majandus kasvab küll 3,9% tempos (kolmandas kvartalis), kuid detsembris oli inflatsioon aasta baasil vaid 0,9%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. February 2016, 11:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing