Kadi Neemre • 18 veebruar 2016

USA tööturg on hea tervise juures

Foto: EPA

Eelmisel nädalal kukkus üsna ootamatult töötuabiraha saavate ameeriklaste arv. See viitab tööturu tugevusele, mis omakorda võib Föderaalreservi hoida senisel intressimäärade tõstmise kursil.

Töötute arv kahanes 7000 inimese võrra ning kokku lisandus eelmisel nädalal 262 000 abiraha saavat töötut; tegemist on madalaima numbriga alates novembrist, kinnitas USA Tööministeerium.

Reutersi küsitletud analüütikud prognoosisid eelmisel nädalal töötute arvuks 275 000, vahendab CNBC. 

Tööturu olukord võib saada määravaks faktoriks Föderaalreservi otsuse juures tõsta sellel aastal intressimäärasid. Seoses keeruliste oludega finantsturgudel ning muredega USA ja globaalse majanduse olukorra pärast, ei usu analüütikud, et intressimäärasid märtsis tõstetakse.

Seoses hiljutise suure müügilainega aktsiaturgudel, jälgitakse tööturu olukorda praegu eriti pingsalt. Praegusel hetkel ei viita aga miski sellele, et ettevõtted oleksid üha karmimate turutingimuste valguses hakanud töötajaid koondama.

Töötukindlustuse abiraha saajaid on juba 50 nädalat järjest olnud alla 300 000 – see on pikim periood alates 1970-ndate algusest.

Nelja nädala keskmine töötute arv perioodil jaanuar-veebruar kukkus 12 000 võrra; langus viitab töökohtade arvu kasvule.

Raporti kohaselt kasvas 6.veebruariga lõppenud nädalal mitmendat nädalat järjest töötuabiraha saavate inimeste arv 30 000 võrra 2,27 miljonile inimesele.

Nelja nädala vastav keskmine kasvas 13 500 inimese võrra 2,26 miljonile inimesele.

 

Hetkel kuum