Kõrge palk piirab võimalusi osaleda riigihangetel, ütles Raviltose juht ja üks omanikest Urmas Valter. Ettevõte osutab Riigimetsa Majandamise Keskusele metsa ülestöötamise teenust.
- Raviltos OÜ omanik Urmas Valter Foto: Eiko Kink
Raviltos asub tänavu parimate palgamaksjate edetabelis 355.kohal, makstes keskmiselt 2014. aastal 1856 eurot.
Järgneb intervjuu Urmas Valteriga.
Mida arvate palgaedetabelist?
Jälgime ikka edetabelit. Ettevõtjale vast ei ole palgaedetabel nii vajalik, pigem toob see uudistajaid, kes näitavad näpuga, miks sul nii hea palk on.
Kas olete teadlikult maksnud Eesti keskmisest kõrgemat palka?
2014. aastal maksite töötajatele keskmiselt 1856 eurot. Juhuslikku ei ole siin midagi, see on teadlik valik. Kui töö ja palk on ametlik, siis suurusjärk on meie valdkonnas selline, nagu on ka meie makstud keskmine palk.
Mis teie töötajaid motiveerib?
Oluline on see, et tegemist on ametliku palgaga.
Kas eelmisel aastal teie ettevõttes palgatase kerkis?
Jah, natukene, sest töömaht on suurenenud. Meil on tükitöö põhine töö ning tasu nii-öelda tüki kohta ei ole muutunud. Kui tehakse rohkem, siis on ka palganumber suurem.
Seega on teie valdkonnas ettevõtteid, kes jätavad maksud töötasult maksmata?
Selliste riigihangete puhul, nagu praegu korraldatakse, ei ole võimalik varsti enam kellelgi maksta korralikku palka. Kui riigihangete süsteem ei muutu, siis ei ole varsti järjepidevaid ettevõtjaid. Sellel aastal meil veel tööd on, aga järgmisel aastal on uus riigihange, kuhu me praeguste hindadega ei kvalifitseeru, sest hanke võitmiseks pakutava hinnaga pole võimalik maksta töötajatele korralikku palka.
Mis siis saab?
Tuleb üks pikk ettevõtmine ära lõpetada. Keegi järjepidevust ju ei garanteeri.
Seotud lood
Reklaamiagentuuri La Ecwador tegevjuht Heily Aavik ja loovjuht Taavi Lehari võtavad Äripäeva raadio värskes saates luubi alla järgmise aasta turundusstrateegia ja eelarve koostamise ning annavad soovitusi, kuidas kitsamal ajal targalt toimetada.