Ave Lepik • 14. mai 2016
Jaga lugu:

Pfizer keelas oma ravimite kasutamise sumanuhtluses

Pfizer keelas oma ravimite kasutamise sumanuhtluses  Foto: Scanpix/Reuters

Ameerika farmaatsiakontsern Pfizer keelas oma preparaatide kasutamise surmanuhtluse täideviimisel, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

Firma selgitusel on nende toodang mõeldud elude päästmiseks. Sarnase keeluklausli on oma toodangu kasutamisel määranud juba umbes 20 Ameerika ja Euroopa farmaatsiafirmat.

Pfizer kavatseb piirata seitsme preparaadi müüki, mida on kasutatud surmasüsti komponentidena, samuti on ettevõttel plaan hakata kontrollima kõnealuste ravimite kasutajaid.

Surmasüst on USAs kõrgeima karistusmäära täideviimisel kõige levinum meetod. Reeglina kasutavad osariigid, kus surmanuhtlus kehtib, erinevate ravimite segu, et süüdimõistetu kiirelt uinutada ja blokeerida ta hingamine.

Kuna farmaatsiafirmad keelduvad üksteise järel surmanuhtluse tarbeks oma ravimeid müümast, on osariigid, kus surmanuhtlus karistusena kehtib, hakanud otsima süstide asemele teisi hukkamisvõimalusi.

Pfizer, mis on üldsusele enim tuntud Viagra tootjana, on rajatud 1849. aastal USAs ning on üks maailma juhtivamaid farmaatsiatööstusi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum