Ameerika farmaatsiakontsern Pfizer keelas oma preparaatide kasutamise surmanuhtluse täideviimisel, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.
- Pfizer keelas oma ravimite kasutamise sumanuhtluses Foto: Scanpix/Reuters
Firma selgitusel on nende toodang mõeldud elude päästmiseks. Sarnase keeluklausli on oma toodangu kasutamisel määranud juba umbes 20 Ameerika ja Euroopa farmaatsiafirmat.
Pfizer kavatseb piirata seitsme preparaadi müüki, mida on kasutatud surmasüsti komponentidena, samuti on ettevõttel plaan hakata kontrollima kõnealuste ravimite kasutajaid.
Surmasüst on USAs kõrgeima karistusmäära täideviimisel kõige levinum meetod. Reeglina kasutavad osariigid, kus surmanuhtlus kehtib, erinevate ravimite segu, et süüdimõistetu kiirelt uinutada ja blokeerida ta hingamine.
Kuna farmaatsiafirmad keelduvad üksteise järel surmanuhtluse tarbeks oma ravimeid müümast, on osariigid, kus surmanuhtlus karistusena kehtib, hakanud otsima süstide asemele teisi hukkamisvõimalusi.
Pfizer, mis on üldsusele enim tuntud Viagra tootjana, on rajatud 1849. aastal USAs ning on üks maailma juhtivamaid farmaatsiatööstusi.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.