Inimeste arv, kes on tulnud teistest Euroopa Liidu riikidest Suurbritanniasse tööle, on riigi statistikaameti andmeil rekordtasemel.
- Londoni siluett Foto: Scanpix/Reuters
Alates 2013. aastast on tulijate hulk järsult kasvanud ja ulatub nüüd 2,1 miljonile, mis on 6,8% töötajatest Suurbritannias. Kümme aastat tagasi oli osatähtsus 2,6%, osutab Financial Times.
Ränne on oluline teema Suurbritannias viie nädala pärast toimuval referendumil, kus otsustatakse Euroopa Liidus jätkamise üle. Lahkumise pooldajate sõnul on värsked numbrid järjekordne kinnitus, kuidas liitu kuulumine on kaasa toonud kontrollimatu sisserände, mis kahjustab Briti enda töötajate huve ja surub palku alla.
Aastatagusega võrreldes on teistest ELi riikidest Suurbritanniasse tööle tulnute hulk kasvanud 224 000 võrra.
Suurbritannia valitsus tõstis statistikast esile seda reaalsust, et suurest rändest hoolimata on kümnest töötajast üheksa Briti päritolu.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.