Nordecon plaanib lähema 5 aastaga tõsta välisturgude osakaalu 25%ni müügitulust, teatas firma.
- Nordeconi objekt Tallinnas paar aastat tagasi Foto: Raul Mee
Müügitulu kasvu tervikuna nähakse vähemalt 10% aastas.
Ettevõtte uuendatud strateegia kuni 2020. aastani näeb ette laienemist eelkõige välisturgudel – peamiselt Soomes ja Rootsis, aga ka Ukrainas.
„Eesti ehitusturg oleks nagu klaaslaega – suurematele tegijatele sobivaid objekte on suhteliselt vähe ja ebaregulaarselt, konkurents äärmiselt tihe ning selge on see, et äri kasvuks tuleb piir ette juba rahvaarvugi silmas pidades,” ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. „Seepärast näeme ja otsime suuremaid kasvuvõimalusi eelkõige neil välisturgudel, kus oleme juba üksjagu tegutsenud ning teame, mida oodata. Tahame 2020. aastaks kasvatada välisturgude müügitulu osakaalu portfellis veerandile, mis on kindlasti tõsine, kuid teostatav väljakutse. Nordeconi tegevusfookus liigub Baltimaadest järjest rohkem Põhjamaadesse.”
Vinki sõnul keskendub Nordecon lähiaastail Rootsi ja Soome pealinnas ning nende ümbruses peatöövõtulepingute hankimisele hoonete valdkonnas. “Soomes oleme juba mõne aasta teinud ka betoonitöid ning seda segmenti on kavas edasi arendada,“ märkis ta. „Möödunud aastal alanud tegevus Rootsis on kulgenud positiivselt ning kasvutingimused soodsad. Nõudlus on selgelt olemas.“
Paljuräägitud ja -kardetud Ukraina turul on samuti tunda elavnemist, kuigi liigseks optimismiks Vink veel põhjust ei näe. “Samas oleme suutnud keerukate oludega kohaneda ning sealne potentsiaal on ikka meeletu: hiigelturg on kvaliteetsetest ehitajatest päris tühi,“ ütles Vink.
Eestis plaanib firma jätkata suhteliselt rahulikku orgaanilist kasvu – eesmärgiks on kõigis olulisemates hoonete ja rajatiste segmentides turuliidrite hulka kuulumine. Ka omaarendusega elamuehituse osakaalu portfellis soovitakse järgnevatel aastatel jõudsamalt kasvatada, kuigi jätkuvalt jäädakse eelkõige kvaliteetse ehitusteenuse pakkujaks targale tellijale.“
Seotud lood
Vaatamata omaniku vastuseisule otsustas Nordeconi pikaaegne juht Jaano Vink ameti maha panna. Kuigi ehitusmaailma pahelisem pool on tema sõnul 15 aasta jooksul veidi puhastunud, on see siiski olnud „kuratlikult keeruline teekond“.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.