Eliisa Matsalu • 13. juuni 2016 kell 11:55

Sester kutsus statistikaameti juhi vaibale

Rahandusminister Sven Sester  Foto: Andras Kralla

Rahandusminister Sven Sester kõneles ettevõtjaid sunnirahaga ähvardanud statistikaameti juhiga ja lubab leida võimalusi, kuidas ettevõtjaid trahvimaksmisest päästa.

Äripäev kirjutas tänases kaaneloos, et statistikaamet hakkab sunniraha kehtestama kõikidele ettevõtetele, kes õigel ajal ei täida nende saadetud aruandeid. Ettevõtjaid pahandas selline lähenemine.

Rahandusminister Sven Sester kirjutas oma Facebooki seinal, et rääkis statistikaameti peadirektoriga ja leppis temaga kokku, et lähinädalatel kutsub amet ettevõtjad ümarlauale, et arutada koostööd ja aruandluse parandamise võimalusi. „Sunniraha rakendamise asemel tuleb otsida võimalusi, kuidas statistika esitamine ettevõtja jaoks lihtsamaks teha,“ kirjutas Sester.

Sesteri sõnul tegeleb valitsus ka nullbürokraatia projektiga. Parema andmekorje tagamiseks on juba ellu kutsutud maksu- ja tolliameti, Eesti Panga ja statistikaameti ühisprojekt Aruandlus 3.0. Selle raames vaadatakse üle kogu aruandlus, mida ettevõtjad esitavad. „Riigi eesmärgiks peab olema maksimaalselt innustada ettevõtjaks saamist ja olemist!“ kirjutas rahandusminister.

Hetkel kuum