Türgi justiitsminister Bekir Bozdag teatas äsja oma Twitteri kontol valitsuse kavatsusest vabastada riigi vanglatest ennetähtaegselt 38 000 kinnipeetavat.
- Türgi tahab riigipöördekatsel osalejate suhtes uuesti sisse viia surmanuhtluse. Foto: epa
Bozdagi sõnul on tegemist ennetähtaegse vabastamise, mitte amnestiaga ning vabakslastud jäävad politsei vaatevälja. Korraldus kehtib kinnipeetavate kohta, kes on toime pannud pisirikkumisi.
Reuters kirjutab, et otsus on tingitud vanglate ülerahvastatuse ja vanglakohtade puuduse tõttu, mis tekkis pärast riigipöördekatset alanud massivahistamislainet. Agentuuri sõnul on putšiga seotuse kahtlusega kinni peetud üle 10 000 inimese.
Täna hommikul võttis Türgi valitsus vastu kaks määrust, millega vabastatakse ametist üle 2000 politsei kaastöötaja ning üle 300 sõjaväelase, keda kahtlustatakse seotuses riigipöördekatsega. Türgi peaminister Binali Yildirim teatas 13. augustil, et pärast putši on ametist vabastatud türklaste täpne arv 81 494 inimest.
Rühm sõjaväelasi üritas 15. juulil Türgis võimu haarata, tuues Ankara ja Istanbuli tänavatele sõjatehnika ning rünnates sõjaväelisi võtmeobjekte. Suurem osa sõjaväest osutus aga riigitruuks ning aitas mässu maha suruda.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.