Mait Kraun • 23. august 2016 kell 9:55

Veinitootjad löövad Brexiti puhul klaase kokku

Veiniklaas.  Foto: EPA

Naela odavnemine on muutnud Briti veinitootjate toodangu välismaal taskukohasemaks, kirjutab CNN Money.

„Valuutakursi odavnemine aitab kaasa meie ekspordile, mis on väga tähtis,“ ütles veinitootja Chapel Downi tegevjuht Frazer Thomspon. „Selleks, et brändi luua, peame olema rahvusvahelise haardega.“

Veinitootjad saavad kasu ka sellest, et inglise vein on viimasel ajal jälle populaarseks muutunud. Chapel Downi käive on aastaga kasvanud 30 protsenti ning aktsiate väärtus on tõusnud 2016. aastal üle 100 protsendi.

Brexiti tagajärjed pole siiski ainult positiivsed. Euroopast on Suurbritanniasse aastate jooksul tulnud palju oskustöölisi. Nüüd, kui britid lahkuvad Euroopa Liidust, võib neil olla raskem sealsele tööturule siseneda, ütles Thomspon.

Varasemate kaubandussidemete katkestamine ELiga ei ole Briti veinitootjate jaoks probleem. Suurimad eksporditurud on hoopis Aasias ja USAs.

Varasematel aastatel on veinitootjatel veidi halvemini läinud, sest ilm oli pidevalt kehv ja tootmiskulud on suured. 

Thompson meenutas äri alguse aegu, mil kasutati Saksamaalt pärit viinapuude sorte. "Inimesed maitsesid neid viinamarju ja ütlesid, et need maitsevad kohutavalt,“ ütles Thompson. Hiljem hakati kasutama samu viinapuid, mida kasutatakse legendaarse Prantsuse šampanja tootmiseks. See pani Inglise veinitootmise uuesti õitsema.

Hetkel kuum