Eelmisel neljapäeval avati Põhja-Tallinnas Arsenali keskus, kuhu on oodatud eelkõige piirkonnas elav ja töötav inimene.
- Põhja-Tallinna keskus Arsenal avas enda uksed endises sõjatehases. Foto: Raul Mee
Arsenali keskuse juhi ja ühe omaniku Aadu Oja sõnul võttis keskuse valmimine aega neli ja pool aastat. “Kuna paljud kohalikud ei teadnud, mis asub Arsenali müüride taga, siis Linnalabori abiga tegime siia ka ekskursioone. See oli hea võimalus inimestele tutvustada, mis siin Põhja-Tallinnas asub. Rõõm on tõdeda, et elanike huvi oli suur.”
Oja ütles avamisel, et maja punased tellised on säilinud juba 100 aastat ja nad püüdsid kasutada olemasolevat hoonet võimalikult palju.
“Majal on hing sees ja see kõnetab inimesi,” ütles ehitaja Nordeconi juhatuse liige Avo Ambur. Ta lisas, et keskusel ei ole plaanis konkureerida suurte kaubanduskeskustega, kus klient on anonüümne. “Arsenali keskus on tehtud kohalikule elanikule, kes piirkonnas elab või töötab.”
Arsenali keskuse ankurüürniku Selveri jaoks on tegemist 46. kauplusega. Keskuses asub 30 erinevat kauplust ja teenusepakkujat ning pea kümme kohvikut ja restorani.
Keskuse ehitustöid tegi Nordecon ning Arsenali investeeringumaht oli üle 7 miljoni euro.
Vaata piduliku avamise pildigaleriid
Äripäeva teemaveebist kaubandus.ee. Seotud lood
Auditifirma Deloitte erikontroll leidis, et endise sõjatehase Arsenali kinnistu müügis oli mitmeid puudusi ning riik sai pea kindlasti majandusliku kahju. Mõjuka reformierakondlase Rain Rosimannusega seotud tehingut erikontroll siiski korruptiivseks ei pidanud.
Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon mõistis hukka Arsenali kinnistute müügiga seotud asjaolud ja poliitikute varjatud osaluse ettevõtluses.
Taavi Rõivas ütles, et sai alles nädal aega tagasi teada Rain Rosimannuse ärihuvidest firmas, mis ostis riigilt Arsenali keskuse.
Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et Rain Rosimannuse varjatud osalusega ettevõte omandas Riigi Kinnisvara ASi korraldatud avalikul enampakkumisel ainsa osalejana Arsenali keskuse kinnistu. RKASi nõukogu juhtis tol ajal Rosimannuse parteikaaslane Taavi Rõivas.
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.