Äripäev • 8. detsember 2016 kell 6:39

Savisaar: ärge tulge kirvega kurge püüdma

Edgar Savisaar Keskerakonna volikogul oktoobris  Foto: Postimees/Scanpix

Edgar Savisaar kommenteeris eile õhtul oma Facebooki-lehel Postimehes avaldatud lugusid tema süüdistuse materjalide kohta.

Savisaar kirjutas, et tundis Postimehele mõeldes heameelt, sest väljaandes ilmunud lood tõestavad tema meelest, kui vähe on prokuröridel tõsiselt võetavaid tõendeid. "Moraal: ärge tulge kirvega kurge püüdma!" teagas Keskerakonna endine esimees.

Ehitusettevõtja Aivar Tuulbergiga kohtumise kommentaariks märkis Savisaar, et seal ei ole ühtegi fakti selle kohta, et keegi oleks Savisaarele raha andnud. "Seal on ainult uurijate ja prokuröride soovunelmad. Kohtunik õnneks lähtub tõendidest ja nende tegelikust sisust. Kui oleks olnud mingisugunegi tõend Tuulbergi või minu kriminaalsusest, siis kas te tõesti usute, et seda poleks lagedale toodud?" küsib ta.

Villu Reiljaniga kohtumise lingistuse kohta ütles Savisaar, et protokolli lõpus selgub, kuidas ta keeldus igasugusest meelehea pakkumisest. Samuti kinnitas ta taas, et tema reisi koos Siret Kotkaga Hispaaniasse ei maksnud kinni Aleksander Kofkin, nagu selgub Postimehe lugudest, vaid Siret Kotka.

Savisaar sõnas, et peaks kokku arvutama, kui palju võitsid Postimees ja tema äripartnerid nende lugude pealt reklaamiraha. "Korruptiivseks tuleks lugeda Postimehe koostöö salapolitseiga," kirjutas Savisaar.

Hetkel kuum