Anne Oja • 19. jaanuar 2017 kell 14:45

Igor Habal: kinnisvaras tulekul elajalik konkurents

Igor Habal  Foto: Eiko Kink

Ees ootavad metsikud ajad ärikinnisvara üüriklientide püüdmisel, kirjutab Uus Maa kinnisvaraanalüütik Igor Habal, kes ennustab alanud aastaks kannibalismi ja elajalikku konkurentsi.

Väliskeskkonna selle aasta olulisemateks märksõnadeks on jätkuv ebakindlus poliitilistes arengutes nii Eestis kui väljaspool. See avaldub peamiselt tööstustoorainete hindade taastumises ning erinevate aktsiiside hinnatõusust tingitud inflatsiooni kiirenemises, jätkuvas palgasurves, Tallinna puhul ka kestvas demograafilises kasvus.

Kui januned värske kinnisvarainfo järgi, osale ka 21. veebruaril Tallinnas Kultuurikatlas toimuval Äripäeva kinnisvarakonverentsil, kus räägime nii suure poliitika mõjust kinnisvaraturule, märgilistest tehingutest 2016. aastal kui ka kinnisvaraarenduse ja üürituru trendidest.

Vaata kava ja registreeri end siit!

Üle ega ümber ei saa ka sisekeskkonnast, kuna konkurents on kolmes peamises sektoris - bürood, kaubandus ja logistika- ja tootmispinnad - jätkuvalt terav, mille põhjuseks on viimaste aastate kiirest ehitustempost tingitud küllastumus.

Süngema ennustuse pehmendamiseks tasub rõhutada, et üürnike seisukohalt on alanud aasta võimalusterohke. Rikkalikult uusi ja heatasemelisi pindu võimaldab teha kiirustamata kaalutletud otsuseid, lähtudes ettevõtte vajadusest ning lähiaasta tegevuskavast. Samuti on hea saada soodsa hinna ning piisava varuga pinda agressiivsetele laienejatele. Üürileandjaid viib sel aastal edasi nutikus, paindlikkus ning võime mõelda kastist välja.

Loe Igor Habali täispikka prognoosi ärikinnisvaraturule siit.

Hetkel kuum