Kickstarteris on saanud käesoleva aasta esimese kolme kuuga rahastust mitmed esiti kummalisena tunduvad projektid.
Paljud edukad investorid ning ärigurud soovitavad edu saavutamiseks sageli vastuvoolu ujuda ning julgeda edasi minna projektidega, mis teiste meelest edukaks osutuda ei pruugi. Kuna selline nõuanne võib osutuda sageli umbmääraseks, on paslik vaadata, mida on ses vallas päriselt ära tehtud.
Õhusaastest tindipliiats. Graviky Labs on välja arendanud tindipliiatsid, mille sisu ehk tint on loodud õhusaastet kasutades. Viimase kogumiseks kasutab Graviky meeskond seadeldist nimega Kaalink, mis püüab kinni näiteks korstnatest ja auto summutist tulevad mürgid. Seejärel viiakse kogutud materjal laborisse ning sellest eraldatakse raskemetallid ning kantserogeensed ained. Järele jäänud vedelik puhastatakse ning sellele lisatakse aineid, mis muudavad selle värvi, et seda oleks võimalik tindina kasutada.
Kickstarteris on projekt saanud heakskiidu juba pea 700 inimeselt ning kogunud enam kui 41 000 dollarit.
Kasutajat matkiv robotkäsi. Line-usi tegijad on loonud robotkäe, mis suudab paberile joonistada täpselt seda, mida inimene joonistab arvutiekraanile. Seejuures joonistab robotkäsi täpselt samas järjekorras nagu inimene. Projekt on saanud enam kui 70 000 dollarit.
Kokkuvolditav kanuu. MyCanoe on tulnud välja kokkuvolditava kanuuga. See tähendab, et kanuu tuleb kasutajale kohale karbis ning “päris” kanuu on valmis umbes 10 minutiga. Tagasi kokkuvoltimiseks läheb aega kõigest 5 minutit. Seejuures on kanuu karp nõnda väike, et mahub näiteks voodi alla. Kanuu on ehitatud vastupidavast ning veekindlast materjalist, samuti on sellel kaitse UV-kiirguse eest.
Hõljuklaua miniversioon. Traditsioonilise hõljuklaua tegijad on välja tulnud uue ideega ning kirjeldavad seda kui kõige väiksemat ning mugavamat hõljuklauda, mis eales tehtud. Solowheel Iota nime kandev seadeldis kaalub umbes kolm kilogrammi ning selle tippkiirus on 16 km/h. Seejuures suudab seadeldis kanda kuni 113 kilogrammi raskust inimest. Hõljuklaua idee kogus enam kui 200 000 dollarit ning seda saab juba eeltellida.
Moodne vinüülimängija. Kuna vinüülplaadid on muutunud muusikasõprade jaoks väga populaarseks, ei maga ka tehnoloogiainimesed ning ettevõte LOVE on välja tulnud moodsa vinüülimängijaga. Nagu ettevõte ise ütleb, on tegu vinüülide nutimängijaga. Vinüülplaadi mängimiseks asetatakse see spetsiaalsele plaaditaldrikule ning sellele omakorda seadeldis, mis suudab plaati lugeda. Seejärel jõuab informatsioon kuulaja nutiseadmesse, kus ta saab valida, missugust pala ta soovib kuulata ning reguleerida ka helitugevust. Idee osutus Kickstarteris sedavõrd populaarseks, et on kogunud enam kui 860 000 dollarit ning seadet saab juba ka eeltellida.
Robot, mis teab kõike. PLENGoer Roboticsi välja arendatud PLEN Cube kujutab endast robotit, mis peaks olema tulevikus inimese parem käsi. Nimelt kogub PLEN inimese andmeid kõigilt tema sotsiaalmeediakontodelt ning hoiustab ka tehtud pilte ja videoid. Samuti on PLENil ülevaade, kuhu ja millal inimene minema peab ning annab sellest kõigest aktiivselt teada. Projekt on Kicstarteris teeninud enam kui 70 000 dollarit.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.