Mait Kraun • 24. mai 2017 kell 18:11

Teraviljatoodangu langus poolitas Novalogicu käibe

Mullu oli Eestis kasin teraviljasaak.  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Erinevaid vilju müüva Novalogicu käive langes eelmisel aastal lausa 61 protsenti, sest Balti regiooni teravilja saagikus langes 40 protsenti.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et erinevate viljade ja erinevate seemnete hulgimüügiga tegeleva Novalogic OÜ müügitulu langes 2016. aastal 61 protsenti, 3,38 miljoni euroni. Kui 2015. aastal teenis ettevõte veel 151 019 eurot kasumit, siis eelmisel aastal ulatus ärikahjum 54 802 euroni.

Ettevõttes töötas 2016. aastal keskmiselt 1 inimene. Võrreldes eelneva aastaga see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta langes 61 protsenti 3,38 miljoni euroni. Selle ühe töötaja keskmine brutotasu tõusis 83 protsenti 3662 euroni kuus.

 

Novalogic OÜ põhitegevuseks on teravilja, kaunviljade, õliseemnete, proteiinisöötade ja söödalisandite hulgikaubandus ja maaklerteenuste osutamine. Tera- ja kaunviljade müük moodustas käibest 2,7 miljonit eurot ja söötade müük 0,41 miljonit eurot.

„Ettevõte keskendus 2016. aastal Eesti siseturu tera- ja kaunvilja hulgikaubandusele ja ekspordile, seda nii tava- kui ka mahevilja sektoris,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „Käivet mõjutas oluliselt Balti regiooni teravilja saagikuse vähenemine, mis võrreldes eelmise aastaga kukkus ca 40 protsenti.“

Firma ainuke juhatuse liige on Flora Leetjoe. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal omanik ettevõttest dividende ei võtnud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum