Ruhnule tuleb uus lahendus elektri saamiseks

17. juuni 2017, 11:00
Lambad Ruhnu saarel
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170617/NEWS/170619790/AR/0/Lambad-Ruhnu-saarel.jpg

Seni peamiselt diiselgeneraatorite toel elanud Ruhnu saarele tuleb hiljemalt ülejärgmisel aastal ka taastuvenergia.

Ajalooliselt on Ruhnu saarel elektrienergiat toodetud diiselgeneraatoritega, mis on kulukas ja mitte kuigi keskkonnasõbralik. Nüüd on plaan olukorda muuta.

"Elektrilevi soovib saarele luua lahenduse, mis kasutaks taastuvenergiat, oleks keskkonnasõbralikum ja annaks kokkuvõttes ka madalama elektrienergia hinna," rääkis võrgufirma pressesindaja.

Elektritootja leidmiseks kuulutas Elektrilevi välja riigihanke. Võitja saab endale 10+10 aasta pikkuse lepingu ning peab tagama Ruhnul elektri tootmise koos nõutava varustuskindlusega.

Elektri tootmiseks annab Elektrilevi töövõtjale opereerida olemasoleva diiselelektrijaama, mis jääb kuuluma küll võrgufirmale. Hanke võitja võtab endale kohustuse luua sinna juurde uus taastuvenergialahendus.

Seejuures peab uue elektritootja lahendus võimaldama katta vähemalt 50% tarbitud elektrienergiast taastuvatest allikatest, näiteks tuulest, päikesest, biomassist või jäätmetest. Võitja peab süsteemid ise projekteerima ja ehitama ning katma ka diiseljaama jooksva hoolduse ja kütusekulu.

Hanke võitja peab Ruhnul elektrit tootma hakkama hiljemalt 2018. aasta oktoobri lõpus. Elektri ostjaks ja hulgimüüjaks jääb Elektrilevi.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. June 2017, 02:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing