Märt Belkin • 2 august 2017

Kaup24 emafirma võib börsile minna

Foto: EPA

Eesti veebipoe Kaup24 omanikfirma Pigu.lt võib lähiaastatel oma Poola omanikust lahku lüüa ning on võimalik, et minnakse börsile, kirjutas eelmisel nädalal Leedu ärileht Verslo Žinios.

Praegu kuulub Balti veebipoeturu suurima tegija enamusosalus Poola firmale MCI. Pigu vähemusosalus on mitme Leedu ärimehe käes.

Poolakad võivad aga lähiaastatel ärist väljuda. Üks variant on teha ka avalik pakkumine ja Pigu börsile viia.

Verslo Žiniosega kõnelenud ekspertide sõnul pole plaanides iseenesest midagi üllatavalt, ent kõheldakse, noteerida firma Varssavi börsil.

Pigu kontserni ettevõtete käive oli mullu 52,9 miljonit eurot. Ketti kuuluvad kauplused kõikides Balti riikides. Eestist kuulub Leedu ettevõttele firma DLB Trading, mis käitab veebipoodi Kaup24.

DLB viimane esitatud majandusaasta aruanne käsitles perioodi 2015. aasta jaanuarist 2016. aasta märtsini. Firma käive oli päris korralik, ent saadi tugevat kahjumit.

Nimelt oli Kaup24 omanikfirma müügitulu 5 miljonit eurot, ent puhaskahjum koguni 402 025 eurot. Aasta varem oli kahjum peaaegu sama suur, nii et ka ettevõtte omakapital oli majandusaasta lõppedes negatiivne.

Hetkel kuum