Aserbaidžaani saadiku kiri Äripäeva peatoimetajale

Danske panga ümber puhkenud rahapesuskandaali kajastavad artiklid ajendasid Aserbaidžaani siinset suursaadikut Äripäeva peatoimetajale kirjutama.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 7. september 2017 kell 10:10

Tallinnas resideeruvalt Aserbaidžaani suursaadikult Murad Najafbaylilt saabus Äripäeva peatoimetajale Meelis Mandelile kiri, kus ta väljendab pettumust nn Aseri pesumasina artiklite kohta.

Suursaadik rõhutab, et Aserbaidžaan on demokraatlik riik, rahapesulugude autorid esitavad valeinfot ja solvavad Aserbaidžaani ja selle juhte, mis on eetiliselt lubamatu.

Allolev e-kiri on tõlgitud vene keelest.

ASERBAIDŽAANI VABARIIGI SUURSAATKOND EESTI VABARIIGIS

 

06.09.2017

Lugupeetud härra Meelis Mandel!

Pöördun Teie poole seoses rea artiklitega, nagu “Aserite pesumasin: 2,5 miljonit huugas läbi Eesti”, “Diktaatori pank: hävitav hinnang Rehe-aegsele Danskele” jne., mis avaldati infoportaali äripäev.ee lehekülgedel.

Ülalnimetatud artiklid on valminud selliste läbipaistmatute ja konkreetsetel eesmärkidel loodud struktuuride nagu Organiseeritud Kuritegevuse ja Korruptsiooni Kajastamise Projekti (OCCRP) eelarvamuslike ja subjektiivsete hinnangute põhjal. Need struktuurid korraldavad oma “juurdlusi” Aserbaidžaani-vastaste keskuste ja võrgustike tellimusel ja avaldavad [nende tulemusi] siis valitud meediakanalites. Selle peamine eesmärk on mustata Aserbaidžaani mainet ja kujundada tema kohta negatiivset rahvusvahelist hoiakut.

Aserbaidžaani Vabariik on demokraatlik õigusriik. Meie maa kiire areng, tema sõltumatu sise- ja välispoliitika valmistavad tõsist muret mõnele asjast huvitatud ringkonnale, eelkõige Armeeniale ja armeenia lobistidele.

Teatame ametlikult, et OCCRP poolt väljendatud lubamatud pretensioonid on eelarvamuslikud, alusetud, provokatiivse iseloomuga ja kujutavad endast üht osa teatud ringkondade organiseeritud räpases kampaanias, et Aserbaidžaani mustata.

Ajalehe Äripäev peatoimetaja!

Leian, et artiklite autorid ei ole piisavalt kursis meie maa olukorraga ja teevad sellepärast tegelikkusele mittevastavaid järeldusi, lubades endale koguni riigi ja tema juhtkonna solvamist, mis on ajakirjanduseetika seisukohast lubamatu ja selge vale.

Pidades silmas asjaolu, et Eesti ühiskonda on eksitatud valeliku ja laimava infoga, ja rakendades oma vastamisõigust, palume Teid avaldada [selle info] kummutamiseks käesoleva kirja tekst igasuguste täienduste ja muudatusteta.

 

Lugupidamisega

Murad Najafbayli

Aserbaidžaani Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis

Hetkel kuum